Новини » Львів 24 березня, 2016, 13:29
На Львівщині створюють нові музеї під туристичний маршрут «Глинянський тракт»

На Львівщині розробляють новий туристичний маршрут під назвою «Глинянський тракт». До нього ввійдуть два нові музеї, над створенням яких зараз працює Історико-краєзнавчий музей м. Винники.

Про це сьогодні, 24 березня, у коментарі ІА ZIK повідомив директор музею Ігор Тимець.

Він розповів, що до нового маршруту увійдуть костел у Вижнянах, палац в Журавниках, музей в Глинянах. Також долучать Унівську лавру, церкву у Чорнушовичах. Ведуться переговори про те, щоб долучився і Золочівський замок.

«Це буде новий цікавий маршрут як для гостей нашого міста, так і для туристів», – наголосив Ігор Тимець.

Він зазначив, що зараз відбувається робота над створенням двох нових музеїв-філій. Зокрема, у Глинянах з’явиться Музей ткацтва і килимарства. Його планують відкрити наступного року.

«Зараз у нас відбувається виставка, пов’язана з історією ткацтва, прядіння, починаючи від енеоліту, Трипільської культури, Висоцької культури, культури лійчасного посуду, скіфського часу, Черепино-лагодівської групи, Пшеворської культури, Липецької культури, Черняхівської культури. Крім цього, ми знайшли килими, ткацькі верстати, які на перспективу ляжуть в основу музею в Глинянах», – розповів Тимець.

Він зазначив, що це буде надзвичайно цікава установа, оскільки у Глинянах з 1885 року діяла фабрика, де виробляли лляні полотна, скатертини, покривала, серветки, занавіски на вікна, вовняні хустини.

«Ці речі були відомі не лише в Україні, а й далеко за її межами. У цей час гринянські майстри проводили свої виставки у Польщі, Югославії, Болгарії, Угорщині, Румунії, США, Канаді, Франції, Японії. Крім цього, у ці країни з ХІХ ст. возили глинянські килими. У цьому селі було близько 70 ткачів», – зазначив музейник.

Він наголосив, що глинянський килим є таким же популярним як і яворівська іграшка: «Це є однією із візитівок Львівщини».

Також у планах створення музею «Панська садиба ХІХ ст. у Журавниках».

«Палац ХІХ ст., що належав українським і польським родинам, знаходиться за 10 км від Глинян на Глинянському тракті. Ми там хочемо показати інтер’єри і екстер’єри панської садиби ХІХ ст. Сьогодні таких музеїв багато в Європі. В Україні ж можна побачити завдяки Шевченківському гаю та іншим подібним установам, як жили наші селяни, міщани, але, на жаль, майже немає таких музеїв, що показують, як виглядала панська садиба ХІХ ст.», – зазначив музейник.

Він розповів, що панська садиба свого часу була певним осередком культури із власною бібліотекою, танцювальною залою. Туди приїжджали відомі діячі. Цікаво там виглядали спальня, кухня.

Ігор Тимець додав, що поки працівники створюють музеї своїми силами: «На жаль, поки обласна влада не знайшла можливості виділити нам ставки, щоб ми могли забезпечити хоча б у Журавниках охорону. Тому зараз намагаємося усе робити своїми силами і з тих коштів, які виділили на винниківський музей. Але це потрібно, якщо ми хочемо розвивати Львівщину як туристичний регіон. Тут необхідні нові туристичні маршрути, адже люди, які приїжджають, хочуть бачити нові об’єкти».

Він наголосив, що на Львівщині є досить багато незадіяних туристичних місць, які можуть приносити гроші області: «Розуміємо, що турист у музеях залишає кілька гривень, але він живе в наших готелях, харчується у наших ресторанах, користується транспортом».

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
Top
2020-12-05 03:22 :42