live
Новини » Політика 247

Гройсман завтра презентуватиме свою прем’єрську програму

Голову Верховної Ради Володимира Гройсмана – в прем’єр-міністри. Вже завтра він презентуватиме у Раді власну програму, а парламентські фракції спробують опрацювати коаліційну угоду. А наступного тижня анонсують голосування за призначення нового прем’єра.

Про це повідомляє 5 канал.

Гройсман каже, що готовий очолити Кабмін, але хоче, щоб це не «уряд лузерів». Він обіцяє сформувати якісну команду професіоналів з бездоганною репутацією. І анонсує трьох майбутніх урядовців. Це екс-прем’єр Словаччини Іван Міклош та заступники чинних українських міністрів – Юлія Ковалів та Макс Нефьодов. Також Гройсман переконує, що вже має план дій, який давно готував та обговорював з експертами.

«Я сказав про свої принципи. Я не збираюся нікого обслуговувати ніяких світу цього. Я буду пропонувати тих людей, з якими можливо працювати, які можуть викликати довіру і бути ефективними. Що стосується плану дій, то такий план є. Він народжений не сьогодні. Я багато проводив зустрічей з різних сфер і професій, де вони абсолютно чітко висловлювали, що треба врегулювати», – заявив спікер парламенту.

Кандидатуру Гройсмана на зустрічі представників фракцій запропонував Юрій Луценко. Каже, що це його власна ініціатива, на фракції БПП це не обговорювали. І пояснює, чому не виходить просувати в прем’єри Яресько, яку ще кілька днів тому сам Луценко анонсував у прем’єри.

«Цей варіант зголосилося підтримати 2 фракції: БПП і «Народний фронт». Відтак це означає, що більшості голосів для внесення цієї кандидатури технократичного прем’єра не розгляд президента немає», – сказав політик.

Чи є більшість депутатів та коаліція під прем’єра Гройсмана теж не відомо. Бо жодна з фракцій ще не ухвалила відповідного рішення.

Свій план дій Гройсман має презентувати депутатам у п’ятницю, 25 березня. До цього вони мають зібратися аби напрацювати коаліційну угоду. Вимоги до документу вже оголосили дві фракції.

«Це вимоги, які стосуються боротьби з корупцією та деолігархізації, це вимоги заборони продажу земель сільгосппризначення, індексації зарплат та пенсій», – пояснив народний депутат від «Батьківщини» Сергій Соболєв.

«Ставимо нашу умову участі у майбутній коаліції – передбачити заборону на особливий статус для Донбасу, заборону на продаж земель, заборону на підвищення пенсійного віку», – заявив, у свою чергу, голова фракції Радикальної партії Олег Ляшко.

Щодо кадрових питань, то лише «Батьківщина» заявляє, що не висуватиме своїх представників в уряд. Натомість, «Народний фронт» має отримати посаду спікера. Голосування за нового прем’єра депутати анонсують на наступний тиждень. Якщо обрати нового керівника Кабміну не вдасться, то задля виходу з політичної кризи Юрій Луценко не виключає дострокових виборів Ради.

 

Loading...
Loading...
Loading...