четвер, 24 березня, 2016, 14:21 Регіони
Благодійники профінансували всеукраїнську олімпіаду з фізики

Міносвіти не знайшло 80 тисяч гривень на проведення всеукраїнської олімпіади з фізики для 8-х і 9-х класів. У відомстві пішли шляхом найменшого опору і конкурс вирішили скасувати. Але запротестували молоді науковці, які попередніми роками брали участь у таких олімпіадах. До них долучилися громадські організації і підприємці. Разом зібрали необхідну суму і вже наступного тижня в Івано-Франківську змагання таки проведуть.

Про це йдеться у сюжеті програми перших західноукраїнських новин «Огляд дня» телеканалу ZIK (щобудня о 21:00).

Конкурс має розпочатися уже наступного тижня, триватиме він п’ять днів. У змаганнях беруть участь понад 150 школярів 8-11 класів. Однак іще донедавна половина цих дітей не могли взяти участі в олімпіаді. Бо для них у бюджеті не знайшли 80 тисяч гривень.

«Кошти в державному бюджеті були виділені торік, а цього року відбулася інфляція. Тому вирішено було провести олімпіади лише для 10-11 класів», – розповідає заступник директора департаменту загальної, середньої та дошкільної освіти МОН Наталія Бєскова.

Для школярів, котрі навчаються у 8-х і 9-х класах, конкурс вирішили скасувати. І це неабияк обурило науковців. Тоді гроші на олімпіаду назбирали благодійники. Зібрали навіть більше, ніж потрібно – 95 тисяч гривень. Цієї суми, кажуть у Міносвіти, вистачить на проведення змагань. Зокрема, на проживання і харчування дітей, закупівлю канцтоварів та оплату роботи вчителів.

«Івано-франківський обласний ліцей буде приймати дітей з усієї України. Участь в олімпіаді братимуть більше 160 дітей, керівників команд і більше 50 членів журі», – каже в. о. директора ліцею для обдарованих дітей із сільської місцевості Наталія Дойонко.

Залучення спонсорських грошей для проведення шкільних олімпіад, кажуть у Міносвіти, не суперечить закону. Однак учителі переймаються, щоб така практика не стала нормою для держави.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-02-22 16:33:11