Новини » Економіка

Яценюк: Уряд передасть в ГПУ і Антикорупційне бюро дані про зловживання у держкомпаніях

Прем’єр-міністр Арсеній Яценюк доручив підготувати звернення до Національного антикорупційного бюро та органів прокуратури щодо розслідування фактів зловживань на державних компаніях і порушення кримінальних проваджень проти керівників цих підприємств.

Про це заявив Яценюк сказав за результатами звіту про перевірку фінансово-економічних показників найбільших держкомпаній у п’ятницю, інформує Радіо Свобода.

«Мною передано загалом 42 матеріали по державних компаніях з тією метою, щоби були початі кримінальні провадження», – заявив Яценюк про попередні звернення до правоохоронців.

Яценюк також наполіг, щоб всі держкомпанії перейшли на систему електронних закупівель ProZorro, що він назвав запорукою переходу на прозору систему закупівлі і продажу товарів та послуг.

Він також заявив, що уряд ініціює проведення кадрових конкурсів на 50 провідних державних компаніях і вже доручив Мінекономрозвитку підготувати перелік потенційних керівників цих підприємств.

Наприкінці минулого року в уряді вже заявляли про перевірку фінансово-господарської діяльності найбільших державних компаній України.Loading...