Новини » Події

Суд щодо заборони Меджлісу суперечить міжнародному праву, – заява

Розгляд підконтрольним Кремлю «судом» у Криму позову щодо заборони діяльності Меджлісу кримськотатарського народу суперечить міжнародному праву.

Про це повідомляє прес-служба Меджлісу.

«Ті норми російського законодавства, на підставі яких позивач намагається звинуватити Меджліс кримськотатарського народу в екстремізмі, не можуть застосовуватися. В оцінці статусу й діяльності Меджлісу кримськотатарського народу слід виходити з норм міжнародного права, так як у чинному законодавстві існують явні прогалини у сфері прав корінних народів», – йдеться в повідомленні.

У прес-службі розповіли про подробиці судового процесу 17 березня.

Зокрема, позивач (підконтрольна Москві «прокуратура» півострова) клопотав про залучення додаткових документів до матеріалів адміністративного позову, зокрема, положення про Державний комітет у справах міжнаціональних відносин і депортованих громадян, а також листи з цього відомства про виконану роботу. За задумом позивача, відзначають у Меджлісі, ці документи повинні продемонструвати суду наявність у Криму державного органу, що займається захистом інтересів кримськотатарського народу, інформує Крим.Реалії.

Адвокат Меджлісу кримськотатарського народу вніс на розгляд суду клопотання про виклик свідків і долучення низки документів, в основному, міжнародно-правових актів, що стосуються прав корінних народів, а також прецедентів Європейського суду з прав людини щодо прав на свободу вираження думок і свободу зборів.

«Представники Меджлісу кримськотатарського народу переконували суд, що Меджліс як представницький орган кримськотатарського народу – корінного народу Криму – не є громадським об’єднанням у тому сенсі, як його трактує Федеральний закон Російської Федерації від 19.05.1995 року № 82-ФЗ «Про громадські об’єднання», – підкреслюється в повідомленні.

Наступне засідання суду призначене на 7 квітня 2016 року.

Loading...