live
Новини » Події

ФБР розслідує крадіжку хакерами мільйонів доларів з рахунку ЦБ Бангладеш

ФБР США почало розслідування хакерської афери, в результаті якої зловмисникам вдалося викрасти понад 80 мільйонів доларів з рахунку Центробанку Бангладеш у Федеральному резервному банку Нью-Йорка, повідомляє видання Wall Street Journal.

Згідно з даними джерел, знайомих з матеріалами справи, агенти ФБР в даний момент шукають докази в США і за їх межами, щоб визначити, хто стояв за крадіжкою, - повідомляють РІА Новини.

Група хакерів зламала систему бангладешського ЦБ на початку лютого. Отримавши дані про рахунках банку, хакери запросили Федеральний резервний банк у Нью-Йорку (найважливіший з 12 резервних банків, що входять у Федеральну резервну систему США), де зберігаються золотовалютні резерви Бангладеш, здійснити грошовий переказ з рахунків ЦП на рахунок некомерційної організації Shalika Foundation на Шрі-Ланці і Філіппінах.

Хакери зробили чотири запити, за якими отримали понад 81 мільйон доларів, що є однією з найбільших банківських афер. У п’ятому запиті вони допустили орфографічну помилку, що насторожило керівництво Федерального резервного банку, яке скасувало переведення чергової суми в 20 мільйонів доларів.

Філіппінські чиновники повідомили, що принаймні частина вкраденої суми була переведена в ігрові фішки, які часом використовувались злочинцями для відмивання коштів.

За даними газети, хакери здійснили свою аферу в п’ятницю, коли в Бангладеш був вихідний день і офіси ЦБ були закриті. Саме тому нью-йоркський банк не зміг вчасно оповістити чиновників в країні про підозрілі запити. При цьому представники банку Бангладеш повідомили, що намагалися зв’язатися з Нью-Йорком в неділю, коли у них почалася нова робоча неділя.

 

Loading...