Новини » Львів 18 березня, 2016, 17:32
Екс-радника мера Львова взяли під варту у справі трамвайної афери
Андрій Федоренко під час судового засідання 18 березня 2016 р. Фото: ZIK(c)
Андрій Федоренко під час судового засідання 18 березня 2016 р. Фото: ZIK(c)

Галицький районний суд м. Львова під головуванням судді Олега Юрківа задовольнив клопотання слідчого прокуратури Львіської області та обрав для екс-радника міського голови Львова Андрія Федоренка міру запобіжного заходу тримання під вартою. Водночас, суд визначив можливість сплати застави у розмірі 6 млн 896 тис. грн.

Таке рішення було прийняте сьогодні 18 березня, – повідомив кореспондент IA ZIK.

Як зазначається у рішенні суду, термін взяття під варту становить 60 днів. У разі, якщо буде сплачено заставу, Андрія Федоренка випустять з СІЗО.

Ухвала Галицього районного суду може бути оскаржена в Апеляційному суді Львівської області.

Під час судового засдіання слідчий прокуратури Львівської області Андрій Пшеничка наголосив, що Андрій Федоренко своїми діями завдав майнову шкоду бюджету у розмірі 2 млн 249 тис. грн, що підтверджено висновками судово-економічної експертизи та актами КРУ.

На думку слідства, перебуваючи на волі, А.Федоренко може переховуватися від слідства і суду, впливати на свідків та перешкоджати об’єктивному розслідуванню.

Сам Федоренко вважає висунуту йому підозру «безпідставною», а саму справу – політичним замовленням.

«Усі претензії прокуратури – вигадка. Вони базуються на домислах, а не на фактах. Вважаю справу політичною. Від органів прокуратури вимагають затримувати злочинців, корупціонерів. Бажаючи показати свою роботу і відповідаючи на запити громади – вони роздмухують цю справу», – зазначив екс-радник мера.

Сам Федоренко у коментарі журналістам зазначив, що немає стільки коштів, аби сплатити заставу і планує оскаржувати рішення про обрання запобіжного заходу в апеляції.

Екс-радника міського голови Львова, колишнього керівника ЛКП «Львівелектротранс» Андрія Федоренка підозрюють у тому, що він завдав шкоду міському бюджету Львова у розмірі 2 млн 249 тис. грн. Йдеться про закупівлю за завищеною ціною вживаних німецьких трамваїв для Львова. Йому висунуто підозру за частиною 5 ст. 191 ККУ.

Як повідомлялося, вузькоколійні трамваї чеського виробництва фірми TATRA, які закупив Львів у Німеччині, надходили двома партіями: у 2007 році і 2008 році. Загалом місто купило 21 трамвай, що, за словами чиновників, мали прослужити від 5 до 15 років. Ці ж чиновники не соромлячись називали цю оборудку супервигідною для міста. Однак підтвердженням того, що не все так чисто було з цією оборудкою, стала порушена прокуратурою Львівської області 1 квітня 2009 року кримінальна справа за фактом привласнення бюджетних коштів в особливо великих розмірах службовими особами ЛКП «Львівелектротранс» та ТзОВ «С», вчиненого за попередньою змовою з невстановленими особами, за ознаками злочину, передбаченого ст. 191 ч. 5 Кримінального кодексу України. Тоді ЛКП «Львівелектротранс» очолював Андрій Федоренко, який завчасно 30 березня 2009 року звільнився. Перед повідомленням з прокуратури була ще інформація з КРУ у Львівській області, в якій було сказано, що це комунальне підприємство уклало угоди на поставку вживаних німецьких трамваїв із двома українськими фірмами. «Внаслідок такого посередництва вартість придбаних трамваїв зросла на 4,4 млн грн», йшлося у повідомленні КРУ.

Як дослідила тоді газета «Ратуша», упродовж 2007-2008 років із бюджету розвитку м. Львова ЛКП «Львівелектротранс» отримало 10 млн 550 тис. грн на закупівлю трамваїв. Переможцем торгів визнали ТзОВ «Сармат», яким керував засновник і директор Андрій Федоренко. З ним 5 жовтня 2007 року уклали договір постачання, а вже 21 грудня призначили директором ЛКП «Львівелектротранс». Через чотири дні Федоренко уклав із рідним «Сарматом» додаткову угоду до договору від 05.10.2007 року, відповідно до якої термін поставки змінив до 01.03.2008 року. До лютого 2008 року «Сармат» імпортував та реалізував «Львівелектротрансу» 11 вживаних трамвайних вагонів на суму 4992999 грн, яка надійшла передоплатою 2007 р. від ЛКП «Львівелектротранс» на банківський рахунок ТзОВ «Сармат».

У квітні 2008 р. підприємство «Львівелектротранс» знов оголосило торги на закупівлю 11 вагонів. Договір поставки трамвайних вагонів на суму 4 млн 840 тис. грн примудрилися укласти із луцьким ТзОВ «Автоконцепт», якого на момент тендеру не існувало. У 2008 р. «Сармат» знов виступив імпортером 11 вживаних вагонів, продавши вагони своїм працівникам, які в липні-вересні 2008 року зареєструвалися приватними підприємцями. Своєю чергою ці приватні підприємці, завищивши ціну на 180 тис. грн, продали вагони ЛКП «Львівелектротранс». Вартість незаконно отриманих бюджетних коштів становила близько 2 млн грн.

Уже в липні 2009 року Галицький районний суд під головуванням судді М. Олексієнко вирішив «постанову про порушення кримінальної справи за фактом привласнення бюджетних коштів в особливо великих розмірах службовими особами ЛКП «Львівелектротранс», ТзОВ «Сармат» вчиненого за попередньою змовою з невстановленими особами, за ознаками злочину передбаченого ч. 5 ст. 191 ККУ скасувати». Однак, тоді прокуратура оскаржила це рішення суду.

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-16 23:16 :05