Новини » Львів

У львівському Палаці Потоцьких залишилася згадка про матч за шахову корону

Сьогодні, 17 березня, в Палаці Потоцьких у Львові, де протягом двох останніх тижнів Марія Музичук та Хоу Іфань змагались за звання чемпіонки світу з шахів, відбулася урочиста церемонія закриття турніру.

Свідком події був репортер ZIK-Стрім Юрій Мартинович.

Урочистості розпочалися з виконання гімнів Китайської Народної Республіку, України та Міжнародної організації шахів (ФІДЕ). На згадку про ті емоції, які за 18 днів турніру переживали його учасники та вболівальники, на великому екрані продемонстрували спеціально змонтований відеоролик, присвячений матчу за шахову корону.

Голова ЛОДА Олег Синютка висловив вдячність Міжнародній організації шахів за те, що попри складну ситуацію в Україні, саме Львів став ареною цього турніру. Міський голова Львова Андрій Садовий у своїй промові зазначив, що ці змагання дали великий поштовх для розвитку шахів не лише у Львові, але й по всій країні.

«Завдяки цьому чемпіонату тисячі дітей почали записуватись в шахові гуртки. Я це знаю з прикладу своїх дітей. Завжди у свій вільний час вони були в айфонах або айпедах, тож яке було моє здивування, коли моя дружина надіслала мені есемеску: «Андрій, вони третій день грають у шахи». Така сама радість тепер в багатьох сім’ях», – зазначив Андрій Садовий.

Мер Львова також подякував шахісткам за свято та можливість обирати шахову королеву саме у Львові. Обом учасницям турніру Андрій Садовий подарував картини із зображенням Львівського оперного театру, в якому 1 березня відбулася урочиста церемонія відкриття Чемпіонату світу з шахів серед жінок.

Вінок чемпіонки переможниці матчу, китаянці Хоу Іфань одягла головний арбітр матчу Керол Ярецькі. Нова шахова королева подякувала організаторам турніру та вболівальникам, які приходили до Палацу Потоцьких спостерігати за грою. Словами вдячності свою промову розпочала і срібна призерка Марія Музичук. Українська шахістка також зазначила, що у наступних турнірах буде намагатись отримати тільки перемогу.

На завершення урочистої церемонії на воротах Палацу Потоцьких відкрили таблицю, яка відтепер нагадуватиме про Чемпіонат світу з шахів, що відбувався у ці березневі дні у Львові. 

Loading...