Новини » Політика

Нацрада заборонила ще 14 російських телеканалів

Національна рада з питань телебачення і радіомовлення вилучила зі списку іноземних програм, зміст яких відповідає вимогам Європейської конвенції про транскордонне телебачення і законодавства України, ще 14 російських телеканалів.

Відповідне рішення було прийнято на її засіданні у четвер, 17 березня. Основна причина заборони – трансляція комерційної реклами, повідомляє прес-служба Нацради.

Вилучено, зокрема, такі телеканали: «Радость моя», «Музыка Первого», «Оcean-TV», «HD Life», «ТДК (Телевизионный Дамский Клуб)», «24 Док», «Детский», «STV», «Индия ТВ», «Здоровое телевидение», «Ля-минор ТВ», «Еврокино», «Drive», «Мать и дитя».

Усі зазначені іноземні телеканали мають юрисдикцію Російської Федерації, яка не є підписантом Європейської конвенції про транскордонне телебачення.

Відповідно до частини дев’ятої статті 13 закону України «Про рекламу» трансляція (ретрансляція) реклами, яка міститься у програмах та передачах іноземних телерадіоорганізацій, що не підпадають під юрисдикцію держав-членів Європейського Союзу або держав, які ратифікували Європейську конвенцію про транскордонне телебачення, заборонена. Однак на всіх цих каналах, окрім «Еврокино», «Drive», «Мать и дитя», транслювалася комерційна реклама. На деяких із них зафіксовано й інші порушення українського законодавства.

Як відомо, 11 лютого цього року Нацрада заборонила 15 російських телеканалів: «Совершенно секретно», «Кто есть кто», «Шансон-ТВ», «Парк развлечений», «Мир сериала», «Авто плюс», «Кухня ТВ», «КХЛ», «Наука 2.0», «Моя планета», «Телекафе», «Боец», «Время: далекое и близкое», «Настоящее Страшное Телевидение» (НСТ) і «Сарафан». Однак за день до вступу рішення в силу, 10 березня, нацрада виключила з цього списку телеканал «Мир сериала».

Loading...