Новини » Світ

Легендарну Коко Шанель підозрювали у зв’язку з нацистами

Коко Шанель. Фото: svoipravila.ru

Легендарного французького дизайнера, засновницю будинку моди Коко Шанель підозрювали у зв’язку з нацистами.

Про це свідчать оприлюднені архіви французьких спецслужб, які зберігалися в замку Венсен на схід від Парижа, передає РБК з посиланням на Associated Press.

Дизайнер вважалася агентом німецької розвідки і, як вважають експерти, вона могла навіть не знати про це.

Ім’я дизайнера зустрічається в досьє знаменитостей, яких спецслужби вважали підозрілими. У файлі Шанель згадується про те, що, за даними джерела в Мадриді, в 1942-1943 вона була «коханкою і агентом барона Ганса Гюнтера фон Дінклаге». У 1935 році ця людина займала посаду аташе посольства Німеччини у Франції.

«Він працював пропагандистом, і ми підозрюємо його у тому, що він був німецьким агентом», – зазначено в документі.

Історик Фредерік Кугінер зазначив, що німецька розвідка «Абвер» зареєструвала Шанель як свого агента.

«З німецької точки зору, раз вони зареєстрували її, вона потенційно могла бути джерелом інформації або виконувати будь-яку роботу. Однак ми не знаємо, чи була вона взагалі в курсі цього», – пояснив експерт.

Раніше історики вже звинувачували Шанель у пособництві нацистам. Так, історик Хел Воган стверджував, що вона офіційно була в німецькій розвідці. Після початку війни Шанель закрила свої магазини. Після арешту свого племінника Андре Паласі дизайнер звернулася до фон Дінклаге, з яким, як вважається, пізніше вступила в зв’язок.

Після закінчення війни модельєру були пред’явлені звинувачення в колабораціонізмі. У результаті засновниця Chanel була вислана з Франції.

 Loading...