середа, 16 березня, 2016, 16:57 Суспільство
Речі з Межигір’я зберігають у музеї, а дім Пшонки розікрали до того, як прийшли музейники
Ікони з Межигір’я в Національному художньому музеї України. Фото: ZIK/EPA/SERGEY DOLZHENKO
Ікони з Межигір’я в Національному художньому музеї України. Фото: ZIK/EPA/SERGEY DOLZHENKO

Головний зберігач музейного фонду, в. о. директора Національного художнього музею України Юлія Литвинець розповіла про долю цінностей з Межигір’я і будинку Пшонки.

«Усі предмети з Межигір’я перебувають у нашому музеї. 516 предметів. Що стосується предметів із резиденції Пшонки, там ситуація складніша. Вона полягає в тому, що нас, співробітників музею, фактично допустили... Ми змогли потрапити до цих приміщень, коли там вже нічого не було. Це був березень 2014 р. Тому у нас основна збірка – предмети з Межигір’я. На момент, коли ми прийшли працювати, все цінне, що могло становити музейну цінність, велика частина предметів, дійсно, є цінними, і вони становлять музейний інтерес», – зазначила Литвинець в інтерв’ю телеканал «112 Україна».

Нагадаємо, що «Межигір’я» було резиденцією екс-президента України Віктора Януковича. Після того, як він утік з країни в лютому 2014 р., резиденція відкрита для відвідин туристами. Вже в березні Міністерство внутрішніх справ припиняло вільне відвідування резиденції «Межигір’я» через необхідність провести інвентаризацію. А тодішній в. о. генпрокурора Олег Махніцький назвав активістів, які водять туди екскурсії, мародерами.

У квітні 2014 р. в НХМУ пройшла виставка «Кодекс Межигір’я», де були представлені речі, які були в будинку Януковича.

Дійсно, багато речей з Межигір’я зникли, в тому числі й символічний золотий батон.

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-02-26 01:15:54