live
Новини » Політика

Покальчук: Боротьба з корупцією в нинішньому стилі закінчиться її перейменуванням

Фото: УНІАН

Боротьба з корупцією в нинішньому стилі традиційно закінчиться її перейменуванням.

Таку думку висловив соціальний психолог Олег Покальчук, пише NV.ua.

Він заявив, що не вірить «в Україну без корупції». «По-перше, віра – це релігійна риса. А по-друге, країн без корупції не існує. Є більше або менше (корумповані, – ред.), – зазначив соціальний психолог.

За його словами, корупція – це частина національної культури, що складалася десятиліттями. Боротьба з нею в нинішньому стилі традиційно закінчиться її перейменуванням.

«Її можна ліквідувати разом з частиною суспільних підвалин, на яких вона доросла. А також разом з фізичною ліквідацією героїв історій корупційного успіху», – додав Покальчук.

Натомість філософ, академік НАН України Мирослав Попович налаштований доволі оптимістично.

«Перші десятиліття свого життя я прожив в Україні без корупції. У більшовиків було багато недоліків, але я не брав і не давав [хабара] жодного разу. Правда, коли [в 1953-1956 роках] був директором школи, за успішно виконане прохання або роботу слід було виставити півлітра. Але навіть якщо це фактично і було хабарем, то залишалося в розмірах, які прийнято називати могорич», – сказав він.

А для того, щоб викорінити нинішню корупцію, яка виникла в Україні після розпаду радянської імперії і за якою країна займає одне з перших місць в світі, потрібно зовсім інші речі робити, наголосив Попович.

«Адже це проблема незалежності чиновника. Причому одночасно проблема і корупції, і управління. Значить, повинні бути якісь розумні засоби контролю над усіма, починаючи з президента і закінчуючи капралом поліції», – зазначив він.

 Loading...
Loading...
Loading...