Новини » Київ

До обваленого будинку на вул. Хмельницького у Києві причетна родина міністра Бойка

Аварійно-рятувальні роботи у будинку, де обвалилося перекриття, в Києві. Фото: ZIK/EPA/SERGEY DOLZHENKO

Ще наприкінці 2015 року журналісти попереджали столичну владу, що в історичній будівлі в центрі Києва, на Богдана Хмельницького,12-14, ведуться агресивні ремонтні роботи без дозволів та проекту реконструкції. У лютому цього року це призвело до трагедії. Як з’ясувалось, серед власників будинку, в якому обвалились перекриття, була родина Віктора Бойка, колишнього міністра екології та навколишнього середовища в уряді Миколи Азарова та екс-радника Голови Верховної Ради України Володимира Рибака.

Про це йдеться у сюжеті проекту соціальних журналістських розслідувань «Брат за брата» (щосереди о 22:05 на телеканалі ZIK).

Будинок на Богдана Хмельницького, 12-14 був зведений у 1884 році в стилі неоренесансу. Це маєток купчихи Вольфсон. Через сто років після того радянська влада визнала будинок непридатним для проживання і виселила з нього мешканців.

В 2004-му році «Київпроект» визнає будинок аварійним. І одразу ж знаходиться фірма, яка готова його реконструювати. Тодішній мер Олександр Омельченко з легкістю  погодився на пропозицію фірми «Геоінвест».       

«У   разі  вирішення  інвестором  ТОВ  «Геоінвест» питання відселення мешканців будинку, які приватизували своє житло, та тих,  що повертаються в будинок після реконструкції на постійно, за їх згодою, а  також  вирішення  питання відчуження нежитлових приміщень будинку,  які знаходяться у приватній власності, будинок N 12-14 на  вул. Б.Хмельницького  загальною площею 4765,6 кв м передається інвестору у власність до завершення  реконструкції в цілому», ­–  йшлося тоді у договорі зі столичною мерією.

Тепер будинок перебуває на балансі об’єднання співвласників багатоквартирного будинку «Богдана Хмельницького,12-14». Від зустрічі з нашими журналістами юрист цього ОСББ відмовилася,ба більше – погрозила судовим позовом. «Повторно попереджаю вас, що після виходу матеріалу в ефір я буду подавати на вас позов … ваші записи на камеру «когось» не є об’єктивною інформацією», – в електронному листі на адресу редакції повідомила Людмила Шурпо, юрист ОСББ «Богдана Хмельницького, 12-14».

Згідно з даними Єдиного державного реєстру юридичних осіб України, засновником фірми-реконструктора, себто «Геоінвесту», є Бойко Ірина. Вона ж входить в комісію, яка прийняла будинок на баланс ОСББ, вона ж керує ресторанчиком на його першому поверсі. Але найцікавіший персонаж історії – чоловік пані Ірини, екс-міністр та народний депутат від партії «За єдину Україну!» Віктор Бойко.

Свого часу його було звільнено з посади керівника Держкомрезерву після порушення карної справи через закупівлю дизпалива, яке коштувало бюджету зайвих 20 млн грн. Тоді Віктор Бойко залишився на свободі, навіть був народним депутатом та міністром навколишнього середовища в уряді Азарова.

Крім того, Бойко є засновником фірми  «Геомедсервіс». Саме цій фірмі горе-рекоструктор продав квартири в будинку на Хмельницького. Цей продаж згодом узаконив суд, вказавши, що покупці не знали про проблеми із паперами будинку, тому мають законні права на ці квадратні метри. А по факту виходить, що дружина продала квартири своєму ж законному чоловікові.

В 2013 році заступник головного прокурора Шевченківського району намагався повернути будинок громаді. Але Господарський суд Києва відмовив на тій підставі, що квартири у цьому будинку мають нових реальних власників. Утім, тепер ціна цієї корупційної оборудки вимірюється двома життями будівельників.

Лише після таких трагічних подій мер Києва розпорядився зробити ревізію усіх аварійних будинків. Тих, що не встигли довести до руйнувань та пожеж.

Прокуратура та правоохоронні органи проігнорували попередження про можливий обвал у попередніх програмах. Розслідувачі «Брат за брата» особисто передадуть матеріали свого розслідування по будинку на Хмельницького,12-14, Національній поліції та прокуратурі.

Loading...