Новини » Події 14 березня, 2016, 12:23 блоги
Фанерні республіки. Яка доля чекає лідерів сепаратистів?
Богдан Кушнір
письменник, журналіст

Паніка і страх – так можна двома словами передати реакцію так званих лідерів «ДНР» і «ЛНР» на можливе призначення Ріната Ахметова і Юрія Бойка губернаторами Донецької і Луганської областей.

Плотницький пообіцяв заарештувати Бойка, щойно той ногою ступить в його вотчину. Пушилін, який носить титул голови «народної ради ДНР», виявився більш дипломатичним і назвав ідею з призначеннями «неадекватною та абсурдною». Лідери сепаратистів вважають, що автором цієї інформаційної технології виступає Віктор Медведчук.

У Донецьку і Луганську нарешті відчули всю абсурдність ситуації, в якій вони опинилися. Ігри закінчуються. Так звані народні республіки виявилися фанерними. Штовхнуть – і все розкипиться. Завтра Росія виведе свої війська, а разом з ними в обоз прихопить маріонеток, і штучна ідея про створення «республік» перестане оволодівати масами.

Чому захвилювалися Захарченко, Плотницький, Пушилін та інші лідери сепаратистів? Кремлівська казка для них закінчується. Вони за два роки витіснили ставлеників Януковича і «віджали» чужий бізнес на окупованій території Донбасу, налагодили особисті схеми збагачення – а тут треба пакувати чемодани. Сепаратисти стали заможними людьми, чиї статки нині оцінюються десятками мільйонів доларів. А завтра вони нікому не потрібні – відпрацьований матеріал. Звідси страх і паніка.

У чому новизна сучасних інформаційних технологій російських спецслужб з «народними республіками» на сході України? Кремль перестрахувався і зробив ставку не на яскраві особистості, а посередність, яка буде виконувати будь-які вказівки. Тому нейтралізація таких «лідерів», навіть якщо вони вийдуть з-під контролю, не займе багато часу і зусиль. У них нема народної підтримки. Все на Донбасі тримається на російських штиках і грошах. У них весь час хворобливий комплекс неповноцінності. Щоб не робили, все закінчується словами, що в нас не гірше, ніж у Києві.

Якщо в когось ще є сумніви, як закінчать так звані лідери «ДНР» і «ЛНР», можна заглянути в недалеке історичне минуле, і згадати, як завершили свій життєвий шлях творці Донецько-Криворізької радянської республіки. Федір Сергєєв, він же «Артем», на відміну від теперішніх дрібних «жуліків», був яскравою особистістю. У 1905 році він підняв повстання у Харкові, а після невдачі втік за кордон, де створив соціалістичну партію Австралії. Він довго мутив воду зі своєю республікою, аж поки його не перевели в Москву на підвищення – секретарем міського комітету РКП(б).

«Артем» все не заспокоювався, намагався реанімувати міфічну республіку. У 1921 році його запросили на випробування нової залізничної техніки. «Артема» і кількох членів уряду посадили на дрезину, до якої прикріпили двигун з літака. Аеровагон розвинув шалену швидкість і навічно стартанув у космос.

Пізніше син Сергєєва, який дослужився до генерал-лейтенанта, заявив, що це була спланована диверсія.

Захарченка з Плотницьким теж перевезуть до Москви... Але чи вони доїдуть? Усі схожі історії переважно закінчувалися трагічно.

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-18 21:26 :22