Новини » Політика

Дослідниця робіт дружини віце-прем’єра підтвердила плагіат у її наукових працях

Дружина віце-прем’єра та міністра культури України Катерина Кириленко у авторській книжці та науковій дисертації привласнила собі науковий доробок професорки Сумського університету та учениці 11-го класу столичної школи. Висновку про інтелектуальну крадіжку дійшла ревізор її робіт.

Про це йдеться у сюжеті інформаційно-аналітичної програми «Погляд на тиждень»(щонеділі о 21.00) на телеканалі ZIK.

Нещодавно скандал розгорівся довкола наукових праць завкафедри філософії Київського університету науки і мистецтв Катерини Кириленко - дружини віце-прем’єра та міністра культури. Дослідниця її робіт, Тетяна Пархоменко, розповідає: спершу інтелектуальну крадіжку знайшли в підручнику за авторством Кириленко. А згодом і в дисертації.

«Підручник майже на 100% складається з плагіату. У дисертації десь відсотків сімдесят – це українські автори і відсотків тридцять, може, трохи більше – це російські автори», - розповідає ревізор праць дружини віце-прем’єра та міністра культури, доктор філософських наук Тетяна Пархоменко.

Журналістам вдалося відшукати одну з авторок, чия інтелектуальна власність перекочувала на сторінки дисертації дружини міністра культури.  Це професор та доктор філософських наук з міста Суми Олена Щербина-Яковлєва. Від зустрічі вона відмовляється, але по телефону завісу скандалу відкриває.

Усі мої статті, які списані у Кириленко, це були доповіді на конференції. Я виступала, люди слухали. Жодна людина, окрім тих, хто був на конференції, цього не знала, а тепер вся Україна узнала. Мені особисто не хочеться їй дорікати, бо їй і так не добре. Я звикла жаліти людей», - стверджує науковець Олена Щербина-Яковлєва.

У роботі пані Кириленко є й чимало помилок. Так стиль «Тіфані»  у неї став стилем «Тифера».

«Виявилось, що є такий сайт презі.ком, на якому в 2013-ому році учениця 11-го класу середньої школи 219 міста Києва розмістила презентацію – матеріали у вигляді схем, які вочевидь дитина готувала до уроку. І вона припустилася помилки, написавши стиль «Тифера», ­- каже доктор філософських наук Тетяна Пархоменко.

Отримати пояснення самої Катерини Михайлівни не вдалося. Інформаційні запити залишилися без відповіді, а в університеті культури і мистецтв нас навіть на поріг не пустили.  Скандал із плагіатом його фігурантка прокоментувала лише «Українській правді».

«Дякувати Богові, на вулиці не 1937 рік, а на чолі країни – не Йосип Сталін. А цькування, бруд та інсинуації ніколи не були знаряддям пошуку наукової істини», - написала Катерина Кириленко.

І жодного слова про те, як в наукову працю без посилання потрапили дослівні фрагменти з учнівських рефератів та статей іменитих професорів. Між тим не виключено, що історію зі списаною дисертацією спробують зам’яти.

«Колегія міністерства, яка затверджувала присудження наукового ступеня пані Кириленко 15-го грудня, наполовину складається з керівників мистецьких вузів. Ректорів або проректорів, які напряму є підпорядковані Кириленкові, як міністрові культури», - повідомляє доктор філософських наук Тетяна Пархоменко.

Активісти нарікають: історія Кириленко та заступника голови парламентської комісії з питань освіти та науки Співаковського, якого нещодавно також викрили у плагіаті, – не винятки, а поширена практика. Існують цілі фабрики, де клепають псевдонаукові опуси для сильних світу цього. Інтернет забитий  оголошеннями про написання та супровід дисертацій.  Наприклад, у компанії «Наука-Сервіс» пропонують зробити дисертаційну роботу за 85 тисяч гривень, а вартість 5-ти наукових статей з написанням та публікацією, тезами та авторефератом коштуватиме в межах 20-ти тисяч гривень. 

Правоохоронці такими фірмами не цікавляться. Тож врятувати ситуацію здатна лише наскрізна перевірка усіх наукових праць, що з’явилися за часів незалежності. Але в цьому випадку під ревізію потраплять і труди високопосадовців, які могли б ухвалити таке рішення.

Loading...