субота, 12 березня, 2016, 7:30 Політика
Захід поставив Порошенкові новий ультиматум щодо виборів на окупованому Донбасі, - ЗМІ

Києву «намалювали» черговий дедлайн: виборчий закон для ОРДЛО потрібно прийняти у найближчі тижні, а самі вибори провести не пізніше початку літа.

Про це у своїй статті для DT.UA пише Сергій Рахманін, посилаючись на джерела.

«За даними наших джерел, робота над виборчим законодавством для ОРДЛО ведеться. І (як слід було очікувати) ведеться вона за рамками «мінського процесу» й особливо не афішується. Відповідальним за підготовку документа президент призначив свого представника в парламенті Руслана Князевича», – йдеться у статті.

Розробляється новий закон, за інформацією DT.UA, в контакті з представниками Німеччини та Франції. Читайте також: Пайєтт пояснив, чому США не чекають від України виконання Мінських угод

«Розробники зустрічалися, як мінімум, двічі – у Берліні й Києві. Наскільки можна судити, Київ упевнений, що Москві його плани не відомі, однак, за нашим даними, Берлін і Париж (не повідомляючи про це українській стороні) не просто діляться з Кремлем усією необхідною інформацією, а й консультуються з представниками Росії з приводу окремих положень майбутнього закону. Інтереси України наших західних партнерів турбують значно менше, ніж сам факт проведення виборів, які дозволять «закрити» проблему», – пише Рахманін.

За його інформацією, робота над проектом ще не завершена, однак, має закінчитися найближчим часом.

«Джерело, близьке до президента України, повідомило DT.UA, що українській владі виставили черговий дедлайн. Попередню домовленість про те, що закон про вибори в ОРДЛО буде прийнято у грудні, а вибори відбудуться в березні, Київ зірвав. Нові терміни, які Захід виставив Порошенку, – виборчий закон не пізніше березня, самі вибори – не пізніше червня. Коли ж ні, то Києву погрожують зняттям санкцій ЄС стосовно Росії. Або в червні, або в грудні. Це має стати покаранням Києву за невиконання мінських домовленостей. Те, що Москва їх теж не виконує, європейських лідерів не дуже турбує. Бо, з формальної точки зору, першочерговим порушником є саме Україна», – йдеться у статті.

«Президент розраховував, що головне – виграти час, а далі він щось придумає. Але не придумав. Особи, котрі мають доступ до глави держави, беруться судити про те, що чіткого плану «Б» стосовно Донбасу в нього немає. Та й план «А» йому нав’язали», – пише Рахманін.

Нагадаємо, як раніше писав Рахманін у своїй статті «Зміна курсу?», вибори в ОРДЛО і визнання їх Києвом розглядаються як головний інструмент «достойного виходу Росії з війни на Донбасі», який дозволить Путіну одночасно і зберегти контроль над ОРДЛО, і ставити питання про зняття санкцій.

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-02-21 01:42:37