Новини » Спорт 11 березня, 2016, 7:27
Захід і Росія обговорили федералізацію Сирії, – Reuters
Наслідки війни в Сирії. Фото: aljazeera.com
Наслідки війни в Сирії. Фото: aljazeera.com

Ключові учасники процесу міжсирійського урегулювання обговорюють можливість федералізації охопленої війною Сирії, яка буде підтримувати цілісність країни, в той же час надаючи широку автономію регіональній владі.

Про це із посиланням на дипломатичні джерела передає Reuters, пише ZN.ua.

Повідомляється, що спецпосланець ООН по Сирії Стеффан де Містура висуне пропозицію щодо федералізації країни сирійському уряду та опозиції. Однак на даний момент ні сирійський уряд, ні опозиція остаточно не підтвердили свою участь в останньому раунді мирних переговорів, який пройде в Швейцарії.

«При бажанні зберегти територіальну цілісність Сирії і залишити країну єдиною, існують різні моделі федеративного устрою, які в деяких варіантах припускають дуже-дуже слабкий центр і велику автономію для різних регіонів», – сказав один із дипломатів при Раді Безпеки ООН. За його словами, ідею федералізації Сирії підтримує не тільки Росія, а й ряд західних країн.

26 лютого Рада Безпеки ООН одноголосно підтримала резолюцію про перемир'я в Сирії. Пізніше стало відомо, що перемир'я в Сирії ознаменувалося вибухом, є загиблі. Інцидент стався на кордоні з Туреччиною. На початку тижня РФ і США запропонували сторонам конфлікту в Сирії припинити бойові дії з 27 лютого. Сирійська опозиція повідомила, що приймає угоду про перемир'я, але за умови дотримання ряду гуманітарних вимог. Президент Асад, в свою чергу, призначив парламентські вибори в Сирії на 13 квітня.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-09-21 03:39 :50