live
Новини » Світ

РФ назвала Національний демократичний інститут небажаною організацією. США стурбовані

Сполучені Штати висловили занепокоєння у зв’язку із оголошенням у РФ Національного демократичного інституту (НДІ) «небажаною» іноземною організацією та назвали це обмеженням свободи зібрань.

Про це йдеться в офіційній заяві, оприлюдненій у четвер Державним департаментом США, – передає Укрінформ.

«Ми глибоко стурбовані рішенням російського уряду щодо визначення Національного демократичного інституту так званою «небажаною» іноземною організацією. Ми не згодні з тим, що НДІ та інші міжнародні громадські організації є загрозою для Росії», – зазначається у документі.

У ньому також підкреслюється, що НДІ «сприяє відкритості та підзвітності в управлінні державою» – принципам, які Росія має прагнути охопити, а не припиняти роботу організації чи змушувати їх мовчати.

«Обмежуючи роботу громадянського суспільства в Росії, закон про так звані «небажані» організації утискає права всіх росіян на свободу зібрання», – підкреслили в Держдепі.

У цьому зв’язку США знову закликали уряд Росії виконати свої міжнародні зобов’язання та просувати права людини й основні свободи, а також припинити обмеження діяльності організацій громадянського суспільства.

Національний демократичний інститут почав роботу на території Росії як неполітична організація наприкінці 1980-х років (тоді РРФСР). У 2012 році офіс НДІ у РФ був закритий. З того моменту інститут продовжив свою роботу з партнерськими організаціями. У своїй роботі НДІ сприяє міжнародному обміну через освітні візити, консультації, семінари, конференції та поширення матеріалів.

 Loading...
Loading...
Loading...