Новини » Політика 10 березня, 2016, 13:21
Гриценко прокоментував своє вінчання у церкві Московського патріархату
Анатолій Гриценко. Фото: Миколи Тиса/ZIK
Анатолій Гриценко. Фото: Миколи Тиса/ZIK

Політик, екс-міністр оборони Анатолій Гриценко вважає аморальними і безпідставними звинувачення у непатріотизмі через його вінчання у церкві Московського патріархату, а осіб, які висловлюють такі звинувачення, «людьми без Христа».

Про це 10 березня А.Гриценко повідомив на прес-конференції у Львові, відповідаючи на запитання журналістів.

«Відверто. Я не думав, що у Львові, у місті, яке за багатьма показниками найбільш наближене до Європи, постане питання – хто до якої церкви ходить. Все таки ми в Європу рухаємося, а не назад до більшовизму. У Європі людина, її права і свободи – це головне для держави», – зазначив Гриценко.

Він також пояснив: «Ми з дружиною – Юлією Мостовою, повінчалися в Українській православній церкві, у якій були хрещені і ми, і наші батьки, і діти. Ми не поїхали хреститися до Російської православної церкви, а пішли до Української православної церкви, прихожанами якої є мільйони українських громадян, у тому числі ті, які загинули на Майдані, які зараз на фронті. Я вважаю, треба поважати вибір людини. Ми до церкви йдемо для спілкування з Богом. Це наш вибір. Вважаю, не може бути поділ на правильні чи неправильні церкви.

Моя і дружини позиція щодо ієрарха РПЦ Кирила Гундяєва до його вояжів, до його прокремлівської позиції відома, висловлена публічно і неодноразово, так само як відома позиція щодо ворога Путіна, щодо рішучої відсічі російській агресії. Тому ті, хто у соцмережах звинувачують мене і дружину у підтримці Путіна, підтримці ворога – ці люди самі без Христа».

Гриценко наголосив, що вважає звинувачення на його адресу аморальними і безпідставними.

«Ще у перший тиждень війни мій син був захоплений у російський полон. Його там допитували, били, запихали пістолет до рота, інсценували розстріли, вимагали показів проти батька-депутата, проти Майдану. Він вистояв. Після цього пішов написав заяву у військкомат, не ховався. Рік прослужив на Сході. Він теж хрещений у цій церкві.

Тому звинувачення у непатріотизмі, я вважаю, абсолютно аморальні і безпідставні.

Звинувачувати у непатріотизмі Юлію Мостову – головного редактора «Дзеркала тижня» – тижневика, який ненавидять у Кремлі, бо він дає правду і про Путіна, і про його агресію – я вважаю, так само аморально», – додав політик.

«Від того, що Папа Римський фактично пішов на поводу у Кирила і на Кубі підписав, як на мене, абсолютно ганебний документ, де принизив Україну, де спрацював на Путіна – це не повинно відвернути прихожан Греко-католицької церкви ходити до неї», – зазначив Гриценко.

Він також розповів про свій досвід спілкування з ієрархами християнських церков України у період 1997 – 2007 років, коли був співголовою постійно діючого круглого столу «Влада і релігія», а згодом – міністром оборони.

«Впевний, що ніхто з них не кинув би таких звинувачень ні на мою адресу, ні на адресу дружини»,- заявив Гриценко.

«Я особисто дуже шаную таку постать світового масштабу як Любомир Гузар. Саме до нього ми звернулися за благословенням, коли вирішили одружитися з Юлією Мостовою 13 років тому. Але у цій же Греко-католицькій церкві є різні люди – кардинал Гузар, а є Прем’єр Яценюк. Людину треба оцінювати і поважати», – додав він.

Як повідомлялося, український політик, екс-міністр оборони Анатолій Гриценко повінчався зі своєю дружиною, яка є головним редактором видання «Дзеркало тижня» Юлією Мостовою. Церемонія вінчання відбулася 6 березня у церкві Московського патріархату.

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-06-18 12:40 :08