Новини » Політика 9 березня, 2016, 11:35
Виступи Яценюка в Інтернеті та Гройсмана на каналі «Рада» фінансують платники податків

Українські політики нещодавно вдарились у медійність. Арсеній Яценюк знімає власні десятихвилинні блоги на YouTube, Володимиру Гройсману сподобалось давати інтерв’ю, а «наркоборець» Ілля Кива взагалі створив свою програму на телебаченні. Простим людям держслубовці у якості медіа-зірок не дуже подобаються. Попри це, така діяльність фінансується з державної казни.

Про це йдеться у сюжеті програми перших західноукраїнських новин «Огляд дня» телеканалу ZIK (щобудня о 21:00).

Аби врятувати себе на посаді Прем’єр-міністра України, Арсеній Яценюк вдався до нетрадиційних методів впливу і запустив на каналі YouTube власну телепередачу – називається вона «10 хвилин з Прем’єр-міністром». Утім, інтернет-користувачів це навіть потішило. У мережі одразу з’явилися тисячі фотожаб на тему програми прем’єра.

Услід за Яценюком слави забажав голова Верховної Ради Володимир Гройсман. Той запустив свою постійну програму «Інтерв’ю з Гройсманом». Однак, усіх перевершив Ілля Кива. Тепер він не лише начальник департаменту протидії наркозлочинності МВС, а й телеведучий. Цими вихідними на одному із каналів вийшла програма «Трафік з Ківою», у який герої інсценували приготування наркоманами «ширки» у домашніх умовах.

Проте політологи переконані: такі засоби впливу неефективні. «Неспроможність на прямий контакт з людьми, а тільки опосередкований контакт через камеру, він, власне, породжує ту кількість фотожаб чи насмішок, які вже маємо наразі», – зазначає політолог Любомира Мандзій.

«У демократичних країнах урядовець зобов’язаний щотижня виступати в парламенті і відповідати на запитання депутатів парламенту. Там є своя процедура, хто і як відповідає. Прем’єр-міністр і міністри повинні давати брифінги, коли це стосується засідань кабміну або з тих чи інших питань»,– розповідає політтехнолог Анатолій Романюк.

Українці ж таких програм бачити і чути не хочуть. Мовляв, не віримо ні слову. «Колись я таке дивилася. А зараз не вірю і не дивлюся», – каже львів’янка Людмила.

Дивляться українці програми з держслужбовцями чи ні, а платити за них все одно доведеться. У Законі «Про бюджет» передбачена стаття щодо «відкритості прийняття рішень», яка і дозволяє посадовцям оплачувати такі медійні програми з державної казни.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-04-24 20:58 :01