Новини » Київ

Нумерація потягів в Україні досі залишається радянською

Фото: Роман Балук/ZIK

Декомунізація оминула українську залізницю. Номери потягів мають радянське минуле, адже транспортний відлік досі починається від Москви.

Про це йдеться у сюжеті перших західноукраїнських новин «Огляд дня» (щобудня о 21:00 на телеканалі ZIK).

Такі потяги як Київ-Львів, Київ-Дніпропетровськ чи Львів-Харків мали б мати перші номери. Адже це сполучення між головними українськими містами. Проте вони їх не мають.

Таку нумераційну аномалію помітив львівський політолог Тарас Возняк. Він вирішив поцікавитися, які ж потяги мають перші номери.

«Я з’ясував, що всі вони йдуть до імперського центру, тобто до Москви. Перший номер має потяг між Санкт-Петербургом і Москвою, другий – це Київ з Москвою, третій – Мінськ-Москва», – зазначив політолог Тарас Возняк.

Відтак, нумерація потягів в Україні досі залишається радянська, як і назви залізниць.

«Термін «південна» і «південно-західна залізниця» походить з часів Російської імперії, коли був так званий «Юго-Западний край» Російської імперії, щоб не називати територію Україною чи Малоросією», – розповів історик Іван Сварник.

На інформаційний запит, який журналісти надіслали «Укрзалізниці», щоб там пояснили, чи збираються проводити у справі нумерації зміни, їм ніхто не відповів. До того ж, згідно із законом про декомунізацію, залізничники не зобов’язані нічого змінювати.

«Напряму під дію закону про декомунізацію ні нумерація поїздів, ні назви відстаней, ні назви структурних підрозділів «Укрзалізниці» не підпадають», – прокоментував юрист Інституту національної пам’яті Сергій Рябенко.

Коли у 1939-у році Західна Україна опинилися під сталінським режимом, тут за два місяці переклали усі залізничні лінії з європейського на радянський стандарт. А вже в наш час бойовики наполегливо рвалися до головного залізничного вузла Донбасу – Дебальцевого, щоб легше та дешевше було довозити амуніцію й техніку.

Тобто залізниця – це важлива військово-стратегічна, а також ідеологічна сфера. Проте за неї у законі про декомунізацію чомусь не згадали. Відтак, радянське минуле й досі залишається у пам’ятниках, назвах вулиць і залізничних номерах, які мали б централізуватися навколо української, а не ворожої столиці. 

Loading...