Новини » Суспільство 8 березня, 2016, 12:27
Якщо є сумніви в офіційні смерті бійця, треба ретельно збирати докази, – правник

У випадку, коли родичі померлого вояка АТО, смерть якого віднесена до небойових втрат, сумніваються у причинах та обставинах його загибелі, вони мають право оскаржувати офіційну версію військових органів та прокуратури.

Таку думку в ефірі програми перших західноукраїнських новин «Огляд дня» телеканалу ZIK (щобудня о 21:00) висловив адвокат, заступник голови Консультаційної ради при прокуратурі Львівської області Олексій Дегтяренко.

Адвокат розповів, що звернувся із запитом до Міністерства оборони України щодо статистики небойових втрат. В оборонному відомстві правникові повідомили, що за період 2014-2015 років в зоні проведення АТО та на військових полігонах загинуло 597 осіб, які Міноборони зараховує до небойових безповоротних втрат армії. Аби уникнути замовчування справжніх причин цих трагедій, юрист радить родичам загиблих відповідально поставитись до збирання документів, які засвідчують смерть солдата.

«Треба звертатись до суду та прокуратури. Якщо маєте сумніви, тоді необхідно збирати усі документи, які безпосередньо стосуються смерті військовослужбовця. Зібрати покази свідків трагедії, наполягати на проведенні повторної, комплексної судово-медичної експертизи, на ексгумації тіла, оскільки часто трапляються випадки, коли вояки помирали в наслідок завданих командирами побоїв. Окрім того, не рідкість те, що керівники доводять солдатів до самогубства, їхні дії підпадають під дію ст. 120  Карного Кодексу. Це потрібно робити заради встановлення правди», – наголошує Олексій Дегтяренко.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-16 10:28 :33