Новини » Політика

Сакварелідзе розповів про деталі справи «діамантових прокурорів»

Заступник генерального прокурора Давид Сакварелідзе заявив, що справа «діамантових прокурорів» не закінчується на Володимирові Шапакіну й Олександрові Корнійцю.

Про це він розповів в інтерв’ю «Радіо Свобода».

«Вони хочуть саботувати результати цієї справи, замість того, щоб сприяти очищенню. Таких «діамантових генералів» ще багато, тому що корупція залишається проблемою», – зазначив керівник прокуратури Одеської області.

Говорячи про те, чи співпрацює зі слідством Шапакін, Сакварелідзе наголосив: «За нашою інформацією, на Шапакіна кілька разів відбувалися спроби тиску. Шапакіна кілька разів викликали, причому і в службу внутрішньої безпеки, і вище. Він дуже наляканий, я не думаю, щоб цей затриманий погодився на співпрацю. Він кілька разів заявляв, що відчуває загрозу фізичної безпеки».

За словами Сакварелідзе, ще під час затримання, коли одного з фігурантів справи запитали, де перший грошовий транш, він сказав, що якщо він скаже, то йому кінець.

«Справа «діамантових прокурорів» не закінчується на Володимирі Шапакіну й Олександрові Корнійцю. Я б порадив Шапакіну співпрацювати зі слідством і не йти на максимальне покарання – ми все одно доведемо провину і одного, і другого, це вже справа честі. Викупити їх через суд не вдасться», – запевнив заступник генпрокурора.

Окрім цього, він також додав: «Буквально відразу почали вкидати цю інформацію, що немає доказів тощо. Але всі докази зібрані, все пройшло через суд. Суд вивчав наші клопотання, вибирав затриманим запобіжний захід. Це все маячня, що немає доказів. Ніхто їм не підкидав 400 тис. доларів США і діаманти, Україна все бачила на власні очі».

Нагадаємо, що на початку липня 2015 року за підозрою у вимаганні хабара в особливо великих розмірах були затримані колишній заступник прокурора Київської області Олександр Корнієць і заступник керівника ГСУ Генпрокуратури Володимир Шапакіна. Під час обшуку були знайдені великі суми грошей, а також діаманти.

За даними СБУ, в затриманих вилучили близько 500 тис. доларів та коштовності. Встановлено, що вони вступили в корупційну змову та отримали хабар у розмірі 3 млн 150 тис. грн. Під час обшуків у Шапакіна було вилучено 400 тис. доларів, а в Корнійця – значну кількість ювелірних виробів, 65 діамантів та автомат Калашникова.

Печерський райсуд взяв їх під варту, водночас визначив заставу в 3 млн грн для Шапакіна і 3 млн 200 тис. грн – для Корнійця. Обом загрожує від 8 до 12 років позбавлення волі з конфіскацією майна.

Обидва внесли застави і вийшли на волю.

 

Loading...