вівторок, 8 березня, 2016, 11:26 Львів
Мистецтвознавча комісія вивчить старовинну картину, знайдену у психлікарні на Львівщині

У психіатричній лікарні села Заклад на Львівщині, біля пральні, працівники виявили старовинний портрет заплаканого хлопчика. Підозрюють, що це полотно відомого італійського митця Джовані Браголіна, який прославився портретами саме заплаканих дітей.

Про це йдеться у сюжеті програми перших західноукраїнських новин «Огляд дня» телеканалу ZIK (щобудня о 21:00).

«Хлопчик, який плаче» – найвідоміша робота Бруно Амадіо, на псевдо Джованні Браголін, на якій він зобразив свого сина. Кажуть, задля того, щоб дитячі сльози на портреті були реалістичними, маляр лякав сина, запалюючи перед його обличчям сірники. Тоді малий і прокляв свого батька, побажавши, аби той згорів. Щоправда, після цього не минуло й місяця, як хлопчик помер від пневмонії. Але й батькова майстерня невдовзі згоріла, та й сам художник уже згодом помер від раку. Відтоді з усіма, хто купував репродукцію картини його заплаканого сина, траплялися нещастя. Але цієї легенди у психіатричній лікарні спершу не знали, тому й залишили знахідку собі.

«Тут прибирали територію, зайшли серед мотлоху цю картину. Хлопці прибирали, хотіли викинути полотно на смітник. Я подивився і подумав, що шкода картину викидати і взяв до себе в майстерню», –  розповідає сантехнік психіатричної лікарні у с. Заклад Роман  Цар.

Полотно у кабінеті сантехніка побачила співробітниця, почала з`ясовувати, чийого воно пензля, от тоді й натрапила на страшну легенду. Пан Роман після цього з радістю віддав картину у реабілітаційне відділення лікарні.

За словами гендиректора Львівської національної галереї мистецтв Лариси Возницької-Разінкової, справжня картина-«прокляття» має зовсім не такий вигляд.

«Наш музей не має творів Бруно Амадіо. Якщо судити з Інтернету, ми переглянули його твір. Він, звичайно, відрізняється від того, який є в тій лікарні. Це зовсім інший твір», – стверджує керівниця Львівської національної галереї мистецтв.

Картина, оповита міфами, буде знаходитися у психіатричній лікарні у селі Заклад до передання її експертній комісії. Лише вона може визначити її оригінальність та справжнього автора. Однак у Львівській національній галереї мистецтв вважають, що полотно навряд чи знайде своє місце поміж інших робіт видатних європейських художників.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-01-22 18:31:59