Новини » Політика

Легкої прогулянки у Путіна в Україні не буде, – Полторак

Мінським домовленостям вже більше року, втім Росія так і не відмовилась від своїх агресивних планів щодо України.

Про це в інтерв’ю «Голосу Америки» розповів міністр оборони України Степан Полторак.

«Кожного дня на територію Донецька та Луганська прибувають ешелони з технікою, з набоями, з пальним і запасами. Російська Федерація створила у Донецьку та Луганську два армійські корпуси і забезпечила їх сучасною технікою. Керівництво корпусами здійснюють офіцери регулярної російської армії. РФ в Донецьку і Луганську зосередила величезну кількість озброєння та техніки. Лише артилерійських систем близько тисячі, танків – 600. Цього б озброєння вистачило б на озброєння середньої армії будь-якої країни світу», – заявив Степан Полторак.

Україна ж продовжує нарощувати свій військовий потенціал, додає міністр оборони.

««Легкої прогулянки» у пана Путіна і Російської Федерації по Україні, якщо вони вирішать відкрити агресію проти України, не буде».

За словами Степана Полторака, з початку російської агресії, військово-промисловий комплекс України був фактично знищений, і Київ потребує летальної допомоги: як протитанкової зброї, так і засобів протиповітряної оборони. І досі сподівається отримати її від США.

Щоправда, додає він, Сполучені Штати були першою країною, яка відгукнулася на прохання України про допомогу. Каже, що і нині США роблять все можливе, щоб підтримати українські збройні сили.

«Ми отримали від Сполучених Штатів всебічну підготовку. В першу чергу, це матеріальна допомога. Ми отримали можливість готувати наших військових за допомогою інструкторів Сполучених Штатів, ми отримали дорадчу допомогу, а також допомогу матеріальними засобами: військові шпиталі, можливість лікувати наших військових і інші заходи, які надали Сполучені Штати», – додав Степан Полторак.

Київ продовжує активно співпрацювати з Вашингтоном, Лондоном та Брюсселем над реформуванням збройних сил.

«Дуже важливу роль відіграють радники, які працюють зі Сполучених Штатів, Великобританії, з Європейського Союзу, з Альянсу. Разом з ними ми відпрацювали всі стратегічні документи оборонного планування. Зараз на завершенні знаходиться останній стратегічний документ – стратегічно-оборонний бюлетень, де чітко визначено порядок реформування збройних сил і Міністерства оборони. Це є дорожня карта реформування збройних сил», – відзначив міністр оборони України.

Степан Полторак додає, що збройні сили України готові до захисту Батьківщини. Реформи, які проводяться у Міністерстві оборони й Генштабі разом з відновленням вітчизняного ВПК покращать обороноздатність країни.

 

Loading...