Новини » Політика

Адвокат Савченко звинуватив МЗС Росії у брехні

Вимога звільнити українську льотчицю Надію Савченко підпадає під п 6. Мінського протоколу «Забезпечити звільнення і обмін всіх заручників і незаконно утримуваних осіб на основі принципу «всіх на всіх».

Про це у своєму Facebook заявив один з адвокатів Савченко Ілля Новіков, коментуючи заяву представниці МЗС РФ Марії Захарової.

«Те, що Росія вважає Савченко законно затриманою – її, Росії, особисті проблеми. Більше так не вважає ніхто», – зазначив він.

При цьому він додав, що «заклик Керрі це не тиск на суд. Це тиск на російську адміністрацію і відкрита відмова визнавати Донецький суд судом в нормальному сенсі».

Новіков також нагадав, що у квітні 2015 року СК РФ офіційно визнав, що загибель російських журналістів Корнелюка і Волошина, у причетності до вбивства яких підозрюють Савченко, не пов’язана з їх журналістською роботою.

«Що стосується екстериторіального застосування права і чи законно воно... Іноді законно, а іноді ні. Це все дуже непросто. За півтора роки я встиг вивчити лише той пласт міжнародного права, який стосується справи Савченко. Марія Захарова ж в цьому не тямить нічого. Зовсім», – підсумував адвокат.

Як відомо, раніше директор Департаменту інформації та друку МЗС РФ Марія Захарова заявила, що в МЗС РФ «сумніваються у автентичності авторства» заяви глави Держдепа США Джона Керрі щодо негайного звільнення української льотчиці Надії Савченко та повернення її в Україну. 

Loading...