Новини » Львів 7 березня, 2016, 17:02
Виконавець, який читає реп на вірші українських класиків, запише новий альбом у Львові

Репер з Київщині Михайло Невідомський, який виконує пісні на вірші Тараса Шевченка, Ліни Костенко, Василя Стуса та інших класиків української літератури, отримав можливість записати новий альбом у професійній львівський студії.

Про це розповідають журналісти програми «Добрий ZIK» (щонеділі о 21:30) на телеканалі ZIK.

Кілька місяців тому молодий виконавець з Бучі Михайло Невідомський, відомий як Міха, через одну із соціальних мереж попросив приятелів та фанатів допомогти грошима його гурту «Апокриф», аби вони змогли записати новий альбом. У репера коштів було обмаль, адже самому були потрібні гроші на операцію. У роки студентства хлопця побили невідомі, відібрали стипендію. Через  те стан здоров’я виконавця став різко погіршуватись, він переніс кілька операцій. Майже два роки хлопець не хотів виходити з дому.  І саме тоді свої переживання він почав виливати на папір.

Тепер у Михайла Невідомського за пісенник або «Кобзар» Шевченка, або вірші Ліни Костенко чи Василя Стуса. Саме для того, щоб передати творчість українських поетів, Михайло, створив гурт «Апокриф». Він кладе на музику вірші класиків і читає їх речитативом.

«Ми через реп доносимо класику. Якщо не розвивати це, то вона з часом забудеться. Ті люди, які нині читають класику, все одно не знають цього ж таки Шевченка», – розповідає співак Міха Невідомський.

Найбільша мрія Михайла – покласти на музику усього «Кобзаря» Тараса Шевченка. Він для хлопця – улюблений український поет, вірші якого і зробили особливим  гурт «Апокриф».

«У мене «Кобзар» – одна із настільних книг. Дуже подобався вірш «Не женися на багатій». І от його першим записали. А потім подумали, що непогано вийшло, чому б далі не спробувати. Я в ньому себе бачу. У рядках « …уже десяте літо, Як людям дав я «Кобзаря», А їм неначе рот зашито», я бачу втому автора і творчих людей. Однак, ким потім став Шевченко!» – каже репер Міха Невідомський

Та нині є фактори, які ставлять під сумнів існування гурту. Перший – брак коштів. Бо кожна записана пісня виливається у значну копійку. Про професійну студію та треки Міха собі й мріяти забороняє. Записує пісні у друзів за аматорським мікрофоном, бо це дешевше. Хлопець знає справжню ціну кожній записаній, навіть в таких непрофесійних умовах, пісні. Адже, щоб його творчість почули, Михайлу доводиться важко працювати.

Чи не єдиною, хто відгукнувся на прохання співака допомогти грошима для студійного альбому, була дівчина зі Львівщини Юлія Понасчук, якій подобалась творчість «Апокрифу». Вона запросила Михайла Невідомського до міста Лева, де команда проекту «Добрий ZIK» подарувала хлопцеві можливість записати той альбом, про який той мріяв,  у професійній студії. Окрім того, співака запросили на «крутий» реп-фестиваль. Завдяки маленькій дівчинці з невимовно великим і щирим бажанням допомогти, Михайло Невідомський отримав можливість знову повірити у власні сили і у те, що його музика не байдужа іншим.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-02-22 20:11 :07