Новини » Суспільство 6 березня, 2016, 1:10
Україна має подати до суду на учасників Будапештського меморандуму, – Пономарьов

Депутат Держдуми Росії, опозиціонер Ілля Пономарьов вважає, що Україні для повернення анексованого Росією Криму під свій контроль слід звернутися до міжнародного суду і притягнути до відповідальності країни, які гарантували її суверенітет підписанням Будапештського меморандуму.

Про це він сказав в інтерв’ю виданню «Апостроф».

Дії України щодо повернення Криму політик назвав «беззубими».

«Україна не зробила юридичних кроків, необхідних для того, щоб закликати до активних дій учасників Будапештського меморандуму. На місці української влади я б подав до міжнародного суду на країни-гаранти незалежності і суверенітету України. Від них потрібно вимагати виконання зобов’язань, які вони взяли на себе. Це не буде недружнім кроком – самим керівникам цих країн буде простіше, якщо невиконання цих зобов’язань буде визнане в судовому порядку», – сказав Пономарьов.

«Тоді у Сполучених Штатів і Великобританії виникнуть правові підстави для того, щоб здійснювати практичні кроки. Тому що на даний момент все перебуває в площині дипломатії, а в дипломатії можна «копати звідси і до обіду», без жодних наслідків», – вважає політик.

Ілля Пономарьов – єдиний російський законодавець, який виступив проти анексії Криму. Своє переслідування він вважає політично вмотивованим. Пономарьов був змушений виїхати з Росії, перебував у США.

Держдума Росії 7 квітня 2015 року позбавила Пономарьова депутатської недоторканності, а в червні проти нього порушили кримінальну справу. 16 жовтня Держдума дала згоду на арешт депутата.

Будапештський меморандум – міжнародна угода, укладена 5 грудня 1994 року між Україною, США, Росією і Великобританією про статус держави Україна. Угода містить пункти, що надають гарантії суверенітету і безпеки України.

Верховна Рада України офіційно оголосила 20 лютого 2014 року початком тимчасової окупації Криму і Севастополя Росією. 7 жовтня 2015 року президент України Петро Порошенко підписав відповідний закон. Міжнародні організації визнали окупацію й анексію Криму незаконними і засудили дії Росії. Країни Заходу запровадили низку економічних санкцій проти Москви. Росія заперечує окупацію півострова і називає це «відновленням історичної справедливості».

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-09-16 19:45 :08