Новини » Світ 4 березня, 2016, 13:32
Канцелярію президента Чехії змусили вибачитися за наклеп

Канцелярія президента Чехії Мілоша Земана має попросити вибачення в онуки відомого чеського журналіста Фердинанда Пероутки. Президент Чехії у своєму виступі ствердив, що в одній із публікацій після Мюнхенської змови 1938 року цей журналіст висловлював своє захоплення Гітлером.

Про це йдеться у сюжеті програми перших західноукраїнських новин «Огляд дня» телеканалу ZIK (щобудня о 21:00) у рубриці «День у сусідів».  

У січні 2015 року на празькому форумі, присвяченому Голокосту, Мілош Земан, розмірковуючи про «зриви інтелігенції в критичних ситуаціях», навів як приклад статтю «Гітлер – джентльмен», яку знаменитий чеський журналіст Пероутки нібито написав 1938 р. Глава держави стверджував, що читав цей матеріал особисто.

Фахівці з творчості Фердинанда Пероутки негайно заявили, що такої статті ніколи не існувало, обуреною була також і внучка журналістка Тереза ​​Каслова, яка відразу ж зажадала від президента вибачень за наклепницьке твердження.

Після суспільного резонансу Мілош Земан дав доручення своїй прес-службі знайти докази цього твердження у підшивках тодішніх газет. Пошук тривав майже рік і закінчився безрезультатно. Зрештою внучка журналіста звернулася до суду і виграла справу.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-05-23 22:08 :37