Чи варто відгороджувати дитину від «сумних» книжок?
Галина Крук
поет, літературознавець, перекладач

Більшість батьків при виборі книжок для свої малолітніх дітей уникає книжок, здатних засмутити дитину. Це дуже хибне уявлення.

Психоаналітик Отто Кернберг у своїй книзі «Стосунки любові: норма і патологія» пише таке:

«...Батьки, які позбавляють своїх дітей можливості переживати печаль через втрату об’єкта любові, сприяють атрофії здатності любити. У печалі є своє завдання – така собі «робота печалі», яка дозволяє пережити втрату. Вміння відчувати печаль і смуток гарантує нам, що ми здатні пережити втрату, і зберегти при цьому себе самих, залишитися в живих. Адже жодний об’єкт любові не може гарантувати, що залишиться з нами «навіки», це завжди ілюзія. І тільки досвід пережитої втрати несе в собі звільнення від катастрофічного страху втратити людину, яку любиш».

Діти, які були відгороджені в дитинстві від досвіду втрати, яких оберігали від досвіду смерті близьких, у дорослому віці найчастіше не готові до зрілих стосунків, воліють не прив’язуватися саме через підсвідомий страх втрати. Ніколи не можна забороняти дитині сумувати за втратою – улюбленої іграшки, хом’ячка чи рибки, не треба будь-якою ціною приховувати смерті бабусь-дідусів, інакше в дорослому віці матимете справу з егоїстом. З іншого боку, не треба вішати на дитину усі свої печалі.

 

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-05-23 07:41 :27