Новини » Події

Вчені наблизили дату загибелі Всесвіту в 10 разів

Фізики довели, що гіпотетична смерть Всесвіту від Великого розриву настане набагато раніше, ніж вважалося раніше.

Про це повідомляє Лента.Ру з посиланням на New Scientist.

Одна з гіпотез про майбутнє Всесвіту передбачає його прискорюване розширення. Крім того, розширююча сила дії темної енергії продовжить необмежено збільшуватися, поки не перевершить всі інші сили у Всесвіті. У підсумку темна енергія розірве всі гравітаційно пов’язані структури Всесвіту, потім перевершить сили електростатичних і внутрішньоядерних взаємодій, розірве атоми, ядра і нуклони – і відбудеться Великий розрив простору-часу.

Інші вчені прогнозують, що це відбудеться через 22 млрд років. Однак Дієго Саес-Гомес з Лісабонського університету і його колеги вирішили змоделювати всі можливі сценарії і уточнити термін розриву. Вчені зібрали останні дані щодо розширення Всесвіту, отримані по найближчих галактик, спалахів наднових і баріонним акустичним осцилляціям.

Саэс-Гомес прийшов до висновку, що Великий розрив може статися, коли Всесвіт буде старше свого нинішнього віку на 0,2 – тобто через 2,8 млрд років. «Поки ми в безпеці», – резюмує вчений. Втім, це найбільш ранній термін: Великий розрив може настати і пізніше, а може і не настати зовсім, і Всесвіт зникне від більш передбачуваної теплової смерті.

З урахуванням того, що навіть Сонцю вчені пророкують щонайменше п’ять мільярдів років існування, озвучений Саес-Гомесом термін здається не надто реалістичним. Однак він підкреслює, що цінність подібних викладок – не в реальних прогнозах, а в розширенні можливостей сучасної космології за рахунок роботи з екзотичними сценаріями майбутнього Всесвіту.

 

Loading...