Новини » Світ 26 лютого, 2016, 9:15
Військові експерти НАТО підготували доповідь про уразливість східних рубежів перед РФ
Військові НАТО в Польщі. Фото: ZIK/EPA/MARCIN BIELECKI
Військові НАТО в Польщі. Фото: ZIK/EPA/MARCIN BIELECKI

Військові експерти НАТО підготували доповідь, в якій попереджають про уразливість східних рубежів у випадку агресії з боку Росії.

У доповіді перераховуються недоліки в підготовці і озброєнні ключових членів альянсу.

У доповіді, яка в п’ятницю, 26 лютого, повинна бути опублікована Атлантичною радою, шість військових експертів, у тому числі колишній генсек альянсу Яап де Хооп Схеффер, заступник верховного головнокомандуючого силами НАТО в Європі Річард Ширрефф і екс-міністр оборони Італії і голова Військового комітету НАТО Джампаоло ді Паола, попереджають про «відсутність прогресу» в зміцненні альянсу, яке в НАТО стали планувати після початку конфлікту в Україні, передає УНІАН.

Автори документа, на який посилається Financial Times, зокрема, вказують, що багато з ключових членів альянсу як і раніше страждають від «хронічного недофінансування» та «гострого дефіциту» в збройних силах.

У доповіді наголошується, що, приміром, з 31 вертольота Tiger, що перебуває на озброєнні Німеччини, придатні для використання лише 10, а з 406 броньованих машин піхоти Marder можуть застосовуватися лише 280. Інші країни – учасниці альянсу просто недостатньо просунулися в зміні своїх оборонних позицій у східному напрямку, стверджують автори доповіді.

Для Великобританії «розгортання бригади, не кажучи вже про дивізію в стані постійної готовності, буде серйозною проблемою», стверджує Річард Ширрефф, який раніше очолював штаб командування сухопутних військ Великобританії.

За словами Ширрефф, для навчань НАТО, які проходили в Європі в минулому році, довелося привезти баки, використовувані в навчаннях на заході Канади, «тому що ситуація з запасними частинами та забезпеченням флоту у Великобританії настільки плачевна».

Як повідомлялося, за словами генсека НАТО Єнса Столтенберга, військові дії Росії на території України спонукали НАТО розширити присутність на східних кордонах Альянсу.

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-08-24 06:24 :35