Новини » Політика 26 лютого, 2016, 11:14
Мінкультури звернеться в ЮНЕСКО через знищення в Оренбурзі будинку Шевченка
Будинок Шевченка в Оренбурзі. Фото: radiosvoboda.org
Будинок Шевченка в Оренбурзі. Фото: radiosvoboda.org

Через знищення в Оренбурзі будинку Шевченка Міністерство культури України ініціює звернення до ЮНЕСКО та до Ради Європи з метою розгляду питання про відповідальність Російської Федерації за порушення міжнародних зобов’язань щодо збереження культурної спадщини та дотримання прав національних меншин.

Про це йдеться у заяві Міністерства культури України щодо знищення будинку Шевченка у місті Оренбург Російської Федерації.

Міністерство культури України вкрай обурене фактом знищення в Оренбурзі будинку, в якому під час свого заслання перебував Тарас Шевченко.

«Відсутність належної реакції з боку офіційної влади РФ на цей безпрецедентний акт вандалізму, а по суті згода на порушення як міжнародних норм, так і внутрішнього законодавства Росії, свідчить про продовження політики агресивного ставлення до історії та культури українського народу та прав українців як найбільшої національної меншини, що проживає на території Російської Федерації», – наголосили у Мінкультури.

У відомстві зазначають, що знесений будинок мав не лише унікальне меморіальне значення через пов’язаність із Тарасом Шевченком як постаттю світового значення, а й відповідно до закону РФ «Про охорону об’єктів культурної спадщини (пам’ятки історії та культури) народів Російської Федерації» будинок має статус пам’ятки історії Федерального значення.

«Знищення такого важливого об’єкта культурної спадщини заради розміщення на його місці автостоянки комерційного банку яскраво засвідчує демонстративну безвідповідальність російських державних органів щодо як власного законодавства, так і щодо взятих Росією міжнародних зобов’язань», – йдеться у заяві.

Мінкультури повідомляє, що у цьому випадку грубо порушено положення «Декларації ЮНЕСКО, щодо навмисного знищення культурного надбання». До того ж, знищивши будинок, пов’язаний з іменем українського національного Генія, Росія порушила положення ратифікованої нею Рамкової конвенції Ради Європи про захист національних меншин, яка зобов’язує сторони-підписанти створити необхідні умови для того, щоб особи, які належать до національних меншин, мали можливість зберігати та розвивати свою культуру, зберігати основні елементи своєї самобутності, зокрема релігію, мову, традиції та культурну спадщину.

«Той факт, що російська влада не вжила жодних заходів для того, аби не допустити знищення пам’ятки, а також те, що цей злочин не розслідувався протягом тривалого часу, є черговим підтвердженням репресивної політики російської влади щодо всього, що пов’язане з історією та культурою українського народу в Росії», – наголошують у відомстві.

З огляду на вчинений акт вандалізму щодо об’єкта культурної спадщини, важливою для України та української національної меншини у Росії, Міністерство культури України ініціює звернення до ЮНЕСКО та до Ради Європи з метою розгляду питання про відповідальність Російської Федерації за порушення міжнародних зобов’язань щодо збереження культурної спадщини та дотримання прав національних меншин.

Раніше повідомлялося, що російському місті Оренбурзі знесли дім, в якому під час заслання жив український поет і художник Тарас Шевченко.

Нагадаємо, Після знесення будинку Шевченка в Росії кримінал порушили лише через вісім місяців.

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-21 19:18 :26