п'ятниця, 26 лютого, 2016, 13:07 Львів
Анатолій Романюк: Юрій Шведа був дуже добрим політологом і товаришем
Юрій Шведа. Фото: varianty.lviv.ua
Юрій Шведа. Фото: varianty.lviv.ua

Юрій Шведа належав до небагатьох політологів в Україні, які органічно поєднували теоретичну і практичну складові. Він мав значний доробок у питаннях створення політичних партій та організації виборчого процесу.

Про це у коментарі IA ZIK зазначив товариш Ю.Шведи, доцент кафедри політології ЛНУ ім. Івана Франка Анатолій Романюк.

«Я знаю Юрія Шведу з початку 90-х років, коли він тільки прийшов на кафедру політології як аспірант. Тоді ми з ним почали працювати не тільки як колеги по кафедрі, але й у багатьох практичних питаннях, які реалізовувалися у Львові.

Юра був дуже добрим фахівцем як політолог», – зауважив А.Романюк.

За словами А.Романюка, українських політологів можна розділити на дві категорії. Перша група – політологи-теоретики, які викладають один із предметів політичної науки. Друга група – практики, які займаються політичними питаннями, радять з певних питань.

«Юра належав до незначної категорії політологів в Україні, які органічно поєднували теоретичну і практичну складові. Він добре знав теоретичні питання і міг дискутувати з багатьох питань. Одночасно він знав і міг створити політичну партію, мав досвід створення політичних партій з нуля, їх розкрутки і доведення їх до місцевих рад чи Верховної Ради. Він добре знав, як організувати виборчий процес як партії, так і окремого кандидата. Працював з багатьма відомими політиками України і багатьма політичними партіями.

Головними напрямками його спеціалізації були політичні партії і виборчий процес. У цій сфері він мав значний науковий доробок і його високо цінували в Україні», – додав А.Романюк.

Окрім того, Юрій Шведа вмів спілкуватися з людьми різного рівня і стану.

«Він умів комунікувати. Легко встановлював контакт і говорив як з міністром, лідером політичної партії, депутатом Верховної Ради, чиновником високого рівня, так і зі звичайним студентом, громадянином. Він говорив на рівних. Це дар – уміти слухати і вміти говорити. Він був людиною, відкритою у спілкуванні. Ми дискутували, він завжди говорив по суті, намагався знайти адекватне розуміння», – поділився спогадами А.Романюк.

Юрій Шведа багато і плідно працював. «Юра був трудоголіком. Він міг працювати дуже багато і плідно. Результатом того є його книжки, публікації», – зауважив А.Романюк.

«Загалом це був дуже добрий товариш, якого не можна буде ніким замінити», – підсумував політолог.

Як повідомлялося, відомий львівський політолог, викладач ЛНУ ім. І. Франка Юрій Шведа помер після тривалого перебування у комі внаслідок перенесеного грипу.

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-02-25 07:55:20