Новини » Суспільство

У ЮНЕСКО не визнають російським Херсонес в окупованому Криму

«Херсонес Таврійський». Фото: ZIK/EPA/SERGEI ILNITSKY

Організація Об’єднаних Націй з питань освіти, науки і культури не визнає, що музей-заповідник «Херсонес Таврійський» знаходиться під відповідальністю Росії.

Про це заявила постійний представник РФ при ЮНЕСКО Елеонора Митрофанова.

«На сьогодні ЮНЕСКО не визнає. Було голосування в ООН, поки що Крим не визнаний російським у міжнародно-правовому розумінні цього питання», – сказала Митрофанова в ході відеомосту Москва – Париж в четвер.

Проте вона запевняє, що з переходом під юрисдикцію Росії заповідник отримав гроші, і там нібито проводиться реставрація.

Заповідник «Херсонес Таврійський» – велика музейна та науково-дослідна установа. Його загальна площа становить близько 500 га. Основа національного заповідника – музей, експозиція якого відображає дві історичні епохи – античний Херсонес і середньовічний Херсон. До складу заповідника входять давнє городище, ділянки унікальної сільської території міста, так звана хора, а також середньовічні фортеці Чембало і Каламіта.

Музейне зібрання нараховує близько 220 тис. музейних предметів основного фонду та близько 20 тис. предметів науково-допоміжного фонду, які перебувають в сховищах музею. У 2013 році об’єкт «Стародавнє місто Херсонес Таврійський та його хора» внесений до Списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО, передає російський «Интерфакс».

 

Loading...