Новини » Регіони 25 лютого, 2016, 16:57
На Волині готові запровадити проект із національним та регіональним телемовленням

На Волині готові впроваджувати пілотний проект щодо покриття території області національним та регіональним телевізійним мовленням.

Про це IA ZIK повідомили у відділі інформаційної політики ОДА.

Наразі 35% території Волині фактично перебуває в інформаційному вакуумі, позаяк не покриті українським та регіональним мовленням. Жителі північних районів області взагалі позбавлені можливості дивитися вітчизняне телебачення та слухати радіо.

Натомість, у вільному доступі – білоруський мовник, а через нього – і російські, заборонені в Україні телеканали. Відтак, питання непокриття виходить далеко за межі інформаційної безпеки, й вже варто вести мову про безпеку національну.

ОДА офіційно звернулася листом до міністерства з проханням розглянути болюче для Волині питання під час засідання комісії, до складу якої входять представники Національної ради України з питань телебачення та радіомовлення, Концерну радіомовлення, радіозв’язку та телебачення, Державної служби спецзв’язку та захисту інформації, Державного комітету телебачення і радіомовлення та СБУ.

Директор волинської філії Концерну радіомовлення, радіозв’язку та телебачення Сергій Семерей розповів, що вже більше півтора року Національна рада України з питань телебачення та радіомовлення фактично без вагомих причин відмовляється прораховувати частоти, а відтак гальмує процес. Що цікаво, представник саме цього відомства, виступив категорично проти того, аби вносити пропозиції волинської делегації до протоколу засідання комісії.

Слід також зазначити, що волиняни не потребують особливої підтримки держави й не просять фінансового ресурсу на будівництво веж чи придбання передавачів.

«Аби запустити волинській пілотний проект, достатньо того, що вже маємо. На першому етапі у нас достатньо антен, передавачів, фідерів. Питання – в небажанні певного відомства, зокрема, Нацради, перераховувати частоти й видати ліцензію на мовлення. Пілотний проект, який ми пропонуємо, дозволить максимально швидко забезпечити практично стовідсоткове покриття області саме цифровим мовленням. Бо можемо потужні передавачі з «аналога» перевести в «цифру», - каже директор ТзОВ «Телемережі України» Петро Семерей.

У відповідь заступник міністра інформаційної політики Тетяна Попова зазначила: відповідні проблеми актуальні не лише для Волині, а й для Херсонської, Одеської та Харківської областей. Одначе, реальний алгоритм вирішення проблеми пропонують лише волиняни.

Разом із тим, ініціатива фактично повернулася до тих, хто й ініціював розгляд проблеми, позаяк, внісши певні відомості до протоколу засідання комісії, виконавцями зазначили Волинську ОДА.

Відтак, в облдержадміністрації, аби зрушити питання непокриття території області вітчизняним та регіональним мовленням з мертвої точки, змушені звернутися до РНБО та президента.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-04-25 06:48 :56