Новини » Львів 360

Жителі села Воля-Висоцька б’ють на сполох через нестерпний сморід

Жителі села Воля-Висоцька, що на Львівщині, обурені нестерпним смородом, який постійно чути з околиці. Причиною нестерпного запаху є невідповідна утилізація відходів тваринного походження, які порушники залишають просто неба.

Про це йдеться у сюжеті програми перших західноукраїнських новин «Огляд дня» телеканалу ZIK (щобудня о 21:00).

Неподалік заводу з виробництва м'ясо-кісткового борошна присипані піском свинячі туші, кінцівки корів і кіз, кістки та пір’я птиці. До того ж деякі рештки ще свіжі. Усе це розкладається неподалік заводу з утилізації сировини тваринного походження, що на околиці села Воля Висоцька.

«Це екологічна проблема. Тут колись люди могли і гриби, і ягоди збирати, а тепер така ситуація, що стан довкілля просто жахливий», – зазначила сільський голова Анна Скіп.

Керівництво заводу натомість вважає, що відходи викидають фермери, котрі хочуть зекономити на утилізації сировини. Адже переробка тонни відходів на цьому заводі коштує 714 гривень. Та окрім грошей, потрібно ще мати договір, без якого не можна утилізувати сировину.

Після обурення місцевих, до Волі Висоцької із позаплановою інспекцією приїхали екологи.

«Буде здійснено виїзд лабораторії, яка буде відбирати проби. Відповідно до тих проб, ми вже будемо бачити, чи є перевищення вмісту забруднюючих речовин в ґрунті. Якщо будуть перевищення, то всі висновки скеруємо до поліції, після чого правоохоронці будуть встановлювати порушника», – пообіцяв державний інспектор з охорони довкілля Юрій Верескун.

За незаконне захоронення таких відходів зловмисникам світить штраф і навіть кримінальна відповідальність. А тим часом сільрада має позбутися тваринного цвинтаря і подбати, щоб сюди надалі не скидали відходів. Також у селі планують організувати чергування, щоб упіймати порушника.

загрузка...
загрузка...
Loading...