Новини » Події 24 лютого, 2016, 1:21
У Маріуполі намагаються боротися з прогнилою судовою системою

Небайдужі громадяни вимагають притягнути до відповідальності суддю Олексія Турченка, який відпустив підозрюваного у фінансуванні сепаратистів.

Представники громадських організацій та активісти різних політичних сил зібралися біля будівлі Приморського суду міста Маріуполя, щоб притягнути суддю Олексія Турченко до відповідальності, – повідомляє qha.com.ua.

Раніше скандально відомий суддя відпустив Володимира Нестеренка – підозрюваного у фінансуванні сепаратизму підприємця з Донецька.

Відомо, що Нестеренко – власник друкарні «Новий світ», в якій друкувались газети так званої «ДНР». Підозрюваний був затриманий співробітниками СБУ в аеропорту Києва, після чого два місяці чекав суду за ґратами. Але несподівано суддя Турченко Олексій відпустив його із зобов’язанням з’являтися до суду за першим викликом. Звичайно, Володимир Нестеренко втік. За непідтвердженими даними, у нього є паспорт громадянина Канади, що могло спростити його зникнення.

Кричущий випадок сколихнув громадськість, але перший розгляд справи не дав результатів. Друга спроба домогтися реального правосуддя була зроблена Віктором Березневим – головою громадської організації «Молот». Він направив до обласної прокуратури вимогу відкрити кримінальне провадження проти скандального судді, але йому було відмовлено. Тоді він звернувся в суд зі скаргою, і тут його підтримали представники різних організацій.

– Згідно з новими поправками в КК України, суддя не мав права застосовувати іншого запобіжного заходу, крім утримання під вартою. Проігнорувавши це, Турченко відпустив Нестеренка, порушуючи закон. Зараз мені будуть розповідати, що він просто двієчник і не знав нового кримінального кодексу. Але якщо водій трамвая по незнанню задавить людину, його притягнуть до відповідальності. Так чому суддям все повинно сходити з рук нібито за незнання закону? – запитує Березневий

Судове засідання проходило в напруженій обстановці, але на нього пустили всіх активістів, що підтримують Віктора Березневого. Їм було складно утриматися від коментарів під час розгляду справи. Прокурор Лісовий явно відчував себе ніяково і не міг упоратися з емоціями. Спочатку він намагався настояти на перенесення розгляду скарги, оскільки на його місці повинен бути інший представник прокуратури. Пізніше погодився на розгляд матеріалів справи і попросив кілька хвилин.

В результаті обвинувач заявив, що у задоволенні скарги слід відмовити за відсутністю об’єктивних причин для внесення до ЄРДР. Але достатньої аргументації присутні в залі не почули. Після вивчення наданих газет суддя видалилася для прийняття рішення, а громадські діячі мали можливість ближче поспілкуватися з прокурором і висловити йому своє обурення.

Суддя Маріанна Дзюба змусила себе почекати, піднімаючи градус невдоволення присутніх в залі суду. Близько шести годин вона віддалилася в дорадчу кімнату, а з готовим рішенням повернулася в зал тільки через три години.

Отже, в задоволенні скарги було відмовлено, оскільки суддя не побачила законних підстав для притягнення Турченка до відповідальності. Таке рішення не стало сюрпризом для Березневого і тих, хто його підтримував. Але вже на другій годині очікування судді активісти домовилися, що продовжать боротьбу в інших інстанціях

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-20 14:50 :05