середа, 24 лютого, 2016, 15:47 Політика
Національний рух Яроша планує об’єднавчий з’їзд у травні і хоче йти на позачергові вибори
Дмитро Ярош під час прес-конференції на тему: «Презентація Національного руху «Державницька ініціатива Яроша (ДІЯ)». Фото: Миколи Тиса/ZIK
Дмитро Ярош під час прес-конференції на тему: «Презентація Національного руху «Державницька ініціатива Яроша (ДІЯ)». Фото: Миколи Тиса/ZIK

Національний рух «Державницька ініціатива Яроша (ДІЯ)» планує провести об’єднавчий з’їзд у травні, а також розраховує на участь у виборах всіх рівнів.

Про це сьогодні на прес-конференції у Львові заявив лідер Національного руху «ДІЯ» Дмитро Ярош, передає кореспондент ІА ZIK.

За словами Яроша, цей рух має поєднувати різні партійні і громадські середовища і буде «віддалено нагадувати Народний рух України перед здобуттям незалежності».

«Зовнішня агресія Російської Федерації не дає можливості вповні розгорнути громадські ініціативи, але без наведення порядку в тилу ми не вирішимо військові питання і питання звільнення окупованих територій», – заявив лідер новоствореного руху.

Також Ярош повідомив, що хоча зараз рух на стадії формування, але попередньо обговорюється питання про те, щоб брати участь у виборах на всіх рівнях.

«Яка буде методологія і партійні конструкції – це так само зараз на стадії обговорення. Але ми будемо різними способами спрямовувати людей у структури влади», – заявив він.

Прес-конференція на тему: «Презентація Національного руху «Державницька ініціатива Яроша (ДІЯ)». Фото: Миколи Тиса/ZIK
Прес-конференція на тему: «Презентація Національного руху «Державницька ініціатива Яроша (ДІЯ)». Фото: Миколи Тиса/ZIK

Разом з тим, додав лідер руху, все буде залежати від термінів: «Якщо політична криза не закінчиться, буде розпуск Верховної Ради і вибори, наприклад, у травні, то навряд чи ми будемо готові сформувати якийсь партійний пул, який міг би туди провести своїх людей. Якщо процес затягнеться до осені, ми будемо більш підготовлені. Тут треба більш-менш прагматично підійти до цього питання. Але бажання у багатьох наших людей іти в депутати різних рівнів, брати участь у всіх виборах є».

Водночас Ярош запевнив, що створюється не партія, а саме рух.

«Ми розглядаємо різні варіанти – чи це буде об’єднання багатьох партій в одну, чи це буде робота по декількох напрямках – це буде видно, бо самі розумієте – з партіями важко, у кожного свій інтерес. Ми знайдемо оптимальну форму. Але зараз йдеться про рух, ми не створюємо ще однієї партії, яка би конкурувала. Рух може делегувати своїх людей у різні партійні середовища. І може створити якусь партію, але це має прийняти з’їзд, якщо буде така необхідність. Я не є великим прихильником партій, тому мені це не є аж так близько», – заявив він.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-02-26 01:12:26