Новини » Суспільство

Росія запекло «гаситиме» Джамалу у Стокгольмі на Євробаченні, – Забужко

Джамала. Фото: ZIK/EPA/INNA SOKOLOVSKA

У Стокгольмі Росія запекло «гаситиме» Джамалу, і до цього треба бути готовими.

Про це на своїй сторінці у Facebook пише письменниця Оксана Забужко.

«Ну от і Джамала свій «музей покинутих секретів» виспівала – БРАВО!!!

І це вже, нівроку, не томисько на 800 стор. «для вумних» (можна монотонно «гасити» піплу по методичці з «Новой газеты»-2011 – «это антироссийская книга, читатель», – можна й просто сконфіскувати там, де напряму поліцейські руки доходять, як-от у Москві в директорки укр. бібліотеки...), – ні, це – масове мистецтво, ПРЯМИЙ крик правди замучених крізь еверести брехні: одразу, навпростець – в уха мільйонам!!!», – пише Забужко.

Вона додає, що тримає за Джамалу кулаки – «майже так, як восени за Алексієвич тримала...»: «Всі ми, всі копачі «покинутих секретів» сукупно, в усіх країнах, мистецтвах і жанрах – з погляду майбутнього одну справу робимо! Байдуже, яке там «Євробачення не торт» – це все ще один із «найсильніших мікрофонів» світу: унікально щасливий медійний майданчик для Джамалиного меседжу...».

«Не сумніваюся, що в Стокгольмі її запекло «гаситимуть», і до цього треба бути готовими (скількох так уже на світових ринках «погасили» окремими «спецопераціями» – від десятків «нерозкручених» співаків і літераторів до перекупленої в Москві «з ексклюзивним правом ТБ-демонстрації за кордоном» і покладеної під сукно «Катині» Анджея Вайди, – про цю сторону «війни РФ за новий світовий порядок» ще колись історикам писати й писати...) Але головне – «1944» там прозвучить: три хвилини ядерного удару по мізках і душах! (А якщо ще над сценографією попрацювати так, щоб кожному Бобу з пивом у голові розвиднилось, за чим «плач стоїть у городі Рама» (с), – то й взагалі революція буде!)))», – пише письменниця.

«Твоя прабабуся пишалась би тобою, Джамалочка. Хай тебе Бог береже! І бережи себе», – звернулася Забужко до Джамали.

Нагадаємо, Джамала стала лідером голосування у фіналі національного відбору на участь у пісенному конкурсі «Євробачення» з результатом 12 балів.

За право представляти Україну на «Євробаченні» Джамала боролася на рівні з гуртами The Hardkiss, Brunettes Shoot Blondes, «Неангели», Pur:Pur і SunSay. Гурт The Hardkiss опинився на другому місці з результатом 10 балів.

Джамала виступатиме з власною композицією під назвою «1944», присвяченою темі репресій сталінського режиму проти кримськотатарського народу – депортації 1944 року.

 

Loading...