вівторок, 23 лютого, 2016, 18:22 Львів
На ще незбудоване житло для бійців АТО у Львові вже витратили 1,5 млн грн

Щоб збудувати багатоквартирний будинок для бійців АТО, у Львові вже навіть виділили земельну ділянку та огородили будівельний майданчик. Проте жодних робіт там не розпочато і досі. Натомість тільки на охорону території за півроку влада Львова витратила вже 1,5 млн гривень.

Про це йдеться у сюжеті проекту «Таємниці Ратуші» (щопонеділка о 23:00 на телеканалі ZIK).

Омріяну квартиру 24-річний Андрій Крутій чекає у жахливих житлових умовах. Поки боєць на роботі, його матері та ще двом родичам доводиться жити у обсипані грибком кімнаті, площею 8 квадратних метрів.

Так, сім’ям бійців АТО вже не перший рік обіцяють нове житло, але постійно зволікають з виконанням обіцянки. Вже на початку 2016 року військові провели черговий пікет під стінами львівської мерії та вимагали обіцяного житла.

Міський голова Львова пообіцяв, що у поточному році будівельні роботи розпочнуться стовідсотково, а згодом додав, що і завершити будівництво теж планують у 2016 році.

«У 2016 році будівництво житла для бійців має бути завершене. Звести саму коробку не є надзвичайно складним завданням. Велику частину часу займуть проведення мереж, комунікацій та внутрішні будівельні роботи», – прокоментував мер Львова Андрій Садовий.

Нещодавно львівські чиновники нарешті визначили, хто ж візьметься за будівництво житла. Тендер на проведення інженерних мереж виграла компанія «Прогрестехбуд». Проте вона має іще 10 днів, щоб прийняти остаточне рішення, чи візьметься за цей проект.

«По тендерній документації, яку ми вивчали, будівництво мереж має закінчитись у 2 кварталі 2016 року. Такі терміни в принципі є реальними», – прокоментував представник компанії «Прогрестехбуд» Тарас Цибульський.

Зводитиме будинок ще один переможець тендеру – фірма «Салон. Архітектура. Будівництво. Дизайн». Будівельники впевнені, що зможуть впоратися згідно із визначеними термінами, якщо тільки не буде проблем із фінансуванням.

«Для будівництва необхідно приблизно 8-10 місяців. Звісно, чим швидше ми розпочнемо, тим швидше закінчимо. Головною проблемою є фінансування робіт», – наголосив керівник фірми забудовника Максим Потюк.

Якщо договір із виконавцями робіт підпишуть наприкінці березня, що у межах термінів дозволених законом, то роботи можуть завершити не раніше грудня 2016 року.

Тим часом, на утримання порожнього будівельного майданчика щомісяця витрачають великі кошти. Тільки за півроку охорони території вже витрачено більш як 1,5 млн гривень.

На думку незалежних експертів, за такі кошти швидше та дешевше було б придбати готове житло. Наприклад, за 17 мільйонів, які виділили на будівництво, можна придбати 15 двокімнатних квартир у Львові. Проте така схема, додають фахівці, є невигідною для влади.

«Якби схема було простішою, то виділені кошти цілеспрямовано пішли б на закупівлю. Було б видно, що і за скільки купили, та за скільки віддали. Але за таких умов не було б можливості вкрасти виділені державою кошти», – пояснив експерт Петро Коваль.

Наразі ж замовники робіт сподіваються на допомогу держави, яка має дофінансувати проект. Адже щоб збудувати три наступні будинки для бійців, потрібно ще 100 мільйонів гривень.

Тим часом, черга на житло із сімей бійців АТО постійно зростає. Зараз на квартири вже очікують 44 сім’ї загиблих бійців та 1563 родини військовослужбовців, які потребують допомоги.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-02-23 00:52:07