Новини » Суспільство 23 лютого, 2016, 13:18
Британська преса дала оцінку пісні Джамали «1944»
Фото: krymr.org
Фото: krymr.org

Британські ЗМІ назвали пісню, яка представить цього року Україну на Євробаченні, сумною розповіддю про страшну сторінку історії, в якій не можна не побачити паралелі з анексією Криму Росією. Чи не суперечить це правилам конкурсу, Європейський мовний союз вирішить після 14 березня.

У Росії сподіваються на те, що композицію співачки Джамали до конкурсу не допустять, бо вона «занадто політизується».

«Якщо попередня пісня від України на Євробаченні була жартівливою, з тих, що легко забуваються, то в цьому році відбулося «перемикання швидкостей», – так коментує перемогу в нацвідборі Джамали видання The Guardian, повідомляє ТаблоID.

Пісня Джамали про «жахливу сторінку» історії, яка торкнулася і її сім’ї, перегукується з нинішньою геополітичною напругою, коли захоплення Росією Криму в 2014 році досі свіже у пам’яті людей.

«Українці чують в пісні Джамали відлуння анексії Криму Росією... Це сумна розповідь, душевна балада, заспівана красивим сопрано, якій «гарантується нуль балів принаймні від деяких членів журі», – пише The Telegraph.

«Вибравши для Євробачення пісню про депортацію кримських татар, Україна «нервує» Росію, адже спогади про жахи 1944 року «воскресли» через події 2014-го», – зазначає The Daily Mail.

Як повідомив представник пісенного конкурсу, рішення, чи буде дозволено представниці України виконати цю пісню, референтна група Європейської мовної спілки вирішить після 14 березня, коли буде офіційно завершено прийом пісень-претендентів.

«Це вирішується залежно від кожного конкретного випадку. Не дозволяються чіткі політичні меседжі в піснях. Також вони не повинні шкодити репутації конкурсу або мати будь-які комерційні підґрунтя», – додав він.

«Дивний вибір. Я впевнений, що там (голоси) накрутили спеціально, щоб зайвий раз дошкулити Росії», – цитують Дєньгіна «РИА Новости».

«Більшість громадян (України), які не отримують ні зарплат, ні пенсій, не зможуть дозволити собі дивитися Євробачення. Оскільки, по-перше, у них немає чим платити за електрику, по-друге, їм взагалі плювати буде на це Євробачення», – підкреслив російський політик.

На думку Дєньгіна, такий вибір композиції доводить політизованість самого конкурсу.

«Звичайно, ситуація в Європі вкрай політизована і напружена, але, мені здається, цю пісню можуть і не допустити до конкурсу Євробачення, оскільки вони завжди наполягали на тому, що конкурс неполітизований. Євробачення зовсім не про музику, а скоріше про спорт, а спорт, як відомо, поза політикою», – сказав в коментарі виданню відомий російський музичний критик Артемій Троїцький.

Він зазначив, що Україна зі свого боку може аргументувати, що пісня «1944» не про політику, а про історичну пам’ять. Також Троїцький допустив, що пісня Джамали може викликати симпатію у глядачів Туреччини, а також Німеччини, Австрії та країн Бенілюксу, де живе численна турецька діаспора, пише «Апостроф».

Нагадаємо, співачка Джамала перемогла у національному відборі на участь у пісенному конкурсі Євробачення. Вона запевняє, що гідно представить Україну.

У Росії відразу виступили проти участі Джамали на Євробаченні.

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-20 08:44 :01