live
Новини » Світ

Бельгія відновила прикордонний контроль з Францією

Бельгія оголосила у вівторок про тимчасове відновлення контролю на кордоні з Францією, щоб впоратися з можливим напливом мігрантів.

Про це заявив міністр внутрішніх справ Жан Жамбон, повідомляє «Українська правда» з посиланням на Le Soir.

«Ми поінформували Європейську комісію про те, що збирається тимчасово відступити від Шенгенської зони», – сказав Жамбон.

Причиною такого рішення стало побоювання напливу нелегальних мігрантів з наметового табору на околиці міста Кале на півночі Франції, так званих «джунглів».

Міністр заявив, що влада хоче запобігти табору оселитися в Бельгії. «Ми повинні уникати економічних наслідків для узбережжя і порту Зебрюгге», – сказав він.

За його словами, систематичний контроль на стратегічно важливих ділянках франко-бельгійського кордоні, відомих контрабандистам або мігрантам. «Це буде тривати до тих пір, поки це необхідно», – попередив Жамбон.

Як повідомлялося, минулого тижня префектура департаменту Па-де-Кале видала постанову про виселення до 23 лютого людей, що проживають в південній частині табору.

Проте виселення табору мігрантів у Кале, відомого як «джунглі», було відкладене рішенням суду.

В таборі в Кале мешкають кілька тисяч мігрантів, які час від часу роблять спроби прорватися в тунель під Ла-Маншем і потрапити до Британії.

Loading...