Новини » Суспільство

Для Криму перемога Джамали є найбільшим доказом громадянського єднання, – радник Стеця

Джамала. Фото: unian.ua

Для Криму, який не міг голосувати в українському відборі на «Євробачення», перемога Джамали стала найбільшим доказом громадянського єднання. Під час голосування кожен українець став кримським татарином. Після – кожен кримський татарин став українцем.

Про це пише журналіст, продюсер, радник міністра інформполітики у справах кримськотатарського народу Еміне Джеппар на сайті nv.ua.

Вона зазначила, що 21 лютого 2016 року, через два роки і один день після окупації півострова Росією, Україні знову довелося боротися за Крим. Але цього разу не армією, а громадянським суспільством.

«Національний відбір на конкурс «Євробачення 2016» виявився не тільки вибором артиста, який представить Україну в Швеції. Він став подією, що говорить куди більше, ніж соціологія з усіма її цифрами. Україна в особі своїх громадян чітко показала свою позицію: Крим – це Україна. Крим – це кримськотатарська Україна», – пише кримська татарка.

Вона зазначає, що пісня «1944», яку Джамала написала ще в минулому році, розповідає про найтрагічнішу сторінку в історії кримських татар.

«Депортація 1944 року – це кримськотатарський Голодомор. Це біль, яку українці зуміли розділити, віддавши свої голоси», – наголосила Еміне Джеппар.

Вона пригадала останнє кримськотатарське весілля, на яке випадково потрапила, приїхавши з Києва до Криму минулого року: «Тоді тільки лінивий не запитав у мене, коли Крим повернеться додому. Мені здавалося, що я на партзборах, а не на весіллі. «Слава Україні!», – говорили мені, знаючи, що я приїхала з Києва. «Героям Слава!», – відповідала я. Уже пізніше усвідомила, як важливо жителям Криму відчувати, що Україна не забула про них».

Еміне Джеппар пише, що майже щодня в ЗМІ з’являються новини про чергові репресії щодо корінного народу в анексованому Криму: «Обшуки, допити, політичні суди, тиск і шантаж, ув’язнення, нові кримінальні справи, зникнення людей, спроби заборонити органи національного самоврядування кримських татар. У своїй пісні «1944» Джамала співає: «Чужинці приходять в твій будинок. Вони вбивають всіх і кажуть, що не винні». Саме так вводиться заборона на Батьківщину».

«В умовах, що склалися, підтримка і солідарність стали найбільшою цінністю для мого народу, – наголошує активістка. – Для Криму, який не міг голосувати в українському відборі пісенного конкурсу, перемога Джамали стала найбільшим доказом громадянського єднання. Під час голосування кожен українець став кримським татарином. Після – кожен кримський татарин став українцем».

Вона зазначає, що «це не диво, а Джамала – не фея з чарівною паличкою, що літає в небі «за мир у всьому світі»: «Вона – символ ненасильницької боротьби кримських татар за свої права. Вона – символ майбутнього Криму».

«Нехай Швеція принесе Україні перемогу, а кримським татарам – можливість повернути свій будинок. Якомога швидше. Впевнена, що це стане новою віхою в історії кримськотатарського Криму в складі України. Віхою, яку Джамала вже назвала «Шлях додому», пише Еміне Джеппар.

Нагадаємо, Джамала стала лідером голосування у фіналі національного відбору на участь у пісенному конкурсі «Євробачення» з результатом 12 балів.

За право представляти Україну на «Євробаченні» Джамала боролася на рівні з гуртами The Hardkiss, Brunettes Shoot Blondes, «Неангели», Pur:Pur і SunSay. Гурт The Hardkiss опинився на другому місці з результатом 10 балів.

Джамала виступатиме з власною композицією під назвою «1944», присвяченою темі репресій сталінського режиму проти кримськотатарського народу – депортації 1944 року.

Loading...