Новини » Суспільство

Алієв про Джамалу: «1944» має бути гімном вільних людей

Співзасновник громадської ініціативи «Крим SOS» та кримськотатарського культурного центру «Кримській дім у Львові» Алім Алієв. Фото: Роман Балук/ZIK

Джамала – дуже професійна і конкурентоспроможна. Важливо показати Європі, що у нас є не лише попсові виконавці.

Про це у коментарі ІА ZIK заявив співзасновник організації КримSOS у Львові Алім Алієв, коментуючи перемогу Джамали.

Він розповів, що був присутній на відборі і підтримував Джамалу.

«Для мене – якщо не прив’язуватись до того, що вона кримська татарка, що пісня не легковажна, – та енергетика, яку несе Джамала, і та якість музики абсолютно конкурентна і дуже професійна. Важливо показати Європі, що у нас є не лише попсові виконавці, а й такі, які грають фірмову музику», – зазначив А. Алієв.

Він нагадав, що пісня «1944» побудована на історії бабусі Джамали, її сім’ї.

«Як на мене, це має бути гімн вільних людей. Сподіваюсь, це (пісня, – ред.) буде близьке і Європі, – додав активіст. – Я думаю, що Європа підтримає і зрозуміє такий голос і пісню. Можливо, наступне Євробачення, буде саме у нас».

Водночас на офіційній Facebook-сторінці уповноваженого Президента України у справах кримськотатарського народу Мустафи Джемілєва йдеться, що тисячі кримських татар спостерігали за ходом фіналу національного відбору до конкурсу Євробачення, що проходив в Києві. З Криму не можна було відправити свій голос, і тому було одне прохання – проголосувати за кримців з материка.

«Впевнений в тому, що Джамала гідно представить нашу країну на Євробаченні. Вірю, що про «1944» знатиме весь світ. І бачу, що українці – на вірному шляху. Крим – це Україна! Слава Україні!», – йдеться у дописі.

Нагадаємо, Джамала стала лідером голосування у фіналі національного відбору на участь у пісенному конкурсі «Євробачення» з результатом 12 балів.

За право представляти Україну на «Євробаченні» Джамала боролася на рівні з гуртами The Hardkiss, Brunettes Shoot Blondes, «Неангели», Pur:Pur і SunSay. Гурт The Hardkiss опинився на другому місці з результатом 10 балів.

Джамала виступатиме з власною композицією під назвою «1944», присвяченою темі репресій сталінського режиму проти кримськотатарського народу – депортації 1944 року.

 

Loading...