субота, 20 лютого, 2016, 15:31 Суспільство
Викладачі української мови на Донбасі просять допомогти з дитячими книжками

Костянтинівка, Краматорськ і Маріуполь -- безкоштовні курси з вивчення української розширюють географію на Донбасі. Особливого ажіотажу немає, та все ж охочі вивчити державну мову є. Курси діють тут з осені, до проекту постійно долучають нові міста.

Про це йдеться у сюжеті програми перших західноукраїнських новин «Огляд дня» телеканалу ZIK (щобудня о 21:00).

«Не секрет, що українська на Донбасі не є мовою повсякденного спілкування, і щоб почати нею говорити, людям треба подолати певний бар’єр. Вони це усвідомлюють тому і приходять. Я вважаю, що це обов’язок кожного громадянина сприяти розвитку і популяризації української мови», --розповідає волонтер Людмила Задорожня, яка працює вчителем української мови у костянтинівській гімназії, а у вільний час займається благодійністю.

Перша група навчається із жовтня, у ній 15 осіб, нещодавно стартували заняття  другої групи. Донечанка Ольга з маленькою Анною прийшла на курси, щоби побороти страх говорити українською. Адже на Донбасі у повсякденному спілкуванні її майже не почуєш.

«Я відчуваю тут себе більш впевнено, бо спілкуватися вдома українською нема з ким, а тут хоча б є люди які мене розуміють. І хоч в мене не дуже добра українська, я не соромлюся», -- ділиться слухачка курсів української мови Ольга.

Особлива увага  на курсах приділена маленьким шанувальникам української мови: для них діють так звані книжкові шпаківні з дитячою літературою. Таких центрів читання українською для дітей у Костянтинівці аж п’ять, але якісної літератури усе ж катастрофічно бракує, тому просять допомогти з книжками.

«Є у місті велика проблема сучасних цікавих українських книжок для дітей. Ми їх стараємося наповнювати, але шпаківень кілька і книжок не вистачає. Тому, якщо у когось є можливість передати у Костянтинівку сучасні дитячі книжки, будемо дуже вдячні. Мій контактний телефон 050 937 7118», -- каже координатор курсів у Костянтинівці Наталія Шевченко.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-01-22 16:36:56