Новини » Світ

У посольстві України в Польщі події на Майдані вшанували мистецькою виставкою

Молоді українські митці Ольга Яценко та Оскар Думітращук презентували у стінах Посольства спільну виставку фоторобіт «Священна рана». Фото: Оксана Денисюк

Молоді українські митці Ольга Яценко та Оскар Думітращук презентували у стінах посольства спільну виставку фоторобіт «Священна рана», присвячену другій річниці трагічних подій на Майдані 2014 року.

Про це із Варшави повідомляє кореспондент IA ZIK Оксана Денисюк.

Десять світлин у поєднанні з живописом, присвячених подіям на Майдані, – це не лише хронологія подій сучасної історії України, а й опис доль тих, хто відстоював українську волю та прагнення кращого.

«Серед перших загиблих на Майдані був і мій дуже хороший друг, – розповідає Ольга. – Тому ці роботи передають не лише факти, а й емоції. Їх тут багато. Я намагалась до кожної фотографії зробити такий опис, який зуміє найкраще передати те, що відбувалося тоді в Україні і в серці кожного українця».

Усі присутні, оглядаючи роботи та спілкуючись між собою, згадуючи події Революції гідності, неодноразово підкреслювали, що кожен тоді переживав «свій» Майдан. Ті, хто не мав можливості з Польщі їздити у Київ, збирались у Варшаві та інших містах, молилися за долю України, українців та вірили у краще.

На завершення Андрій Дещиця підкреслив, що ціна української демократії, свободи та європейських цінностей надзвичайно велика, а поряд з тим – і трагічна. Тому зупинятися на півдорозі до досягнення цих цілей ніхто не має права.

 

Loading...