Новини » Події

Виглядає, що сьогодні депутати працюють «на зло» українцям, – політолог

Для кого з депутатів на першому місці політичні амбіції, а для кого інтереси України – все на долоні.

Про це у своєму блозі на Site.ua пише український політолог Кирило Сазонов.

«Питання пріоритетів ключовою при організації будь-якого робочого процесу. І якщо дивитися на роботу депутатів, то зараз дуже легко ці самі пріоритети відстежити. Для кого на першому місці політичні амбіції, а для кого інтереси України – все на долоні. Політична криза, вона не сама по собі. Вона тягнеться з системи цінностей. І ось депутати вирішують, що важливіше – шашечки чи їхати?

Ось, наприклад, фракції Самопоміч і Батьківщина відсутні в сесійній залі. У них протест, Батьківщина взагалі вийшла з коаліції, а Самопоміч в роздумах. Як перше, так і друге не дають їм голосувати у Верховній Раді. Назло уряду, треба думати. Мотивація «назло» мені близька і зрозуміла з дитинства. І я не засуджую депутатів за таке рішення. Ось тільки цікаво поглянути, комусь «на зло» вони сьогодні не працюють. Тут треба подивитися на законопроекти, які в порядку денному ВР.

Отже, сьогодні для прийняття рішення у другому читанні в сесійний зал винесено низку законопроектів, необхідних для введення безвізового режиму з ЄС. Це вже озвучили вголос, питання безвізового режиму дуже важливе для України, але ці конкретні законопроекти важливі і поза безвізового контексту. Це законопроект щодо вдосконалення принципів діяльності Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, отриманими від корупційних та інших злочинів. Той самий, який корупціонери всіх мастей намагалися поховати на всіх стадіях написання і проведення через парламент.

Ще один законопроект щодо вдосконалення процедури арешту майна та інституту спеціальної конфіскації та про внесення змін до Закону «Про прокуратуру» в частині забезпечення прозорості в організації діяльності Спеціалізованої антикорупційної прокуратури з метою виконання рекомендацій МВФ. Теж – кошмар для високопоставлених хабарників і злодіїв, які користуються певним впливом у нашої Верховної Ради.

Питання – кому назло депутати провалять ці закони? Уряду? Президенту? Чи Україні? А хто буде щиро радий і всіляко інформаційно та матеріально підтримає такий «принциповий саботаж» теж зрозуміло? Тоді питань більше не маю.

Володимир Гройсман каже, що Верховна Рада візьметься за ці закони після обіду. Самопоміч порадиться і, можливо, прийде в зал. Щоб підтримати потрібні країні рішення. Після 16 годин. Або завтра. Чи не прийде. Подумаєш, боротьба з корупцією, конфіскація награбованого при Януковичі і в наші дні. Поспішати нікуди, наскільки я розумію. Батьківщина взагалі повертатися не збирається, але до них як раз питань найменше, після того, як Сергій Соболєв прямо зараз каструє черговий законопроект по боротьбі з корупцією прямо в комітеті. Треба думати, назло Євросоюзу, який благає приймати закон в колишньому вигляді.

Загалом, Баба Яга проти, це зрозуміло. А ось проти кого саме наша колективна Баба Яга – дивимося в режимі он-лайн», – йдеться в повідомленні.

 Loading...