Новини » Політика

Порошенко закликав депутатів проголосувати за «безвізові» закони сьогодні

Президент України Петро Порошенко. Фото: president.gov.ua

Президент Петро Порошенко закликав депутатів проголосувати сьогодні за закони із «безвізового» пакету і нагадав, що якщо вони будуть затверджені парламентом, «формалізацію» рішення про безвізовий режим з Україною Єврокомісія почне «буквально завтра».

Звернення опублікувала прес-служба Глави держави.

Президент зазначив, що вихід із парламентсько-урядової кризи потребує швидких і рішучих дій, але ця криза жодним чином не повинна перешкоджати європейській інтеграції України. Залишився буквально один-єдиний день, навіть лише вечір, для ухвалення останніх кількох законів, які відчиняють двері громадянам України для безвізових поїздок до країн Євросоюзу.

«У Брюсселі та інших європейських столицях я все зробив для швидкої формалізації рішення про безвізовий режим. Цю формалізацію Єврокомісія почне буквально завтра, якщо сьогодні ви, українські парламентарі, ухвалите необхідні закони», – зазначив Порошенко.

«Краще – ворог хорошого. Готовності голосувати замало. Голосувати треба саме в тій редакції, якої вимагає Європейський Союз. Правила приєднання до престижного клубу країн з безвізовим режимом – це їхні правила, і до них нас ніхто не силує. Але є чіткий запит суспільства прийняти ці нововведення. Більшість з них стосуються так чи інакше питань боротьби з корупцією. І це насамперед наш український інтерес. Це нам потрібно в першу чергу, а не Євросоюзу.

Прошу вас, як давно радять нам європейці, грати за правилами Євросоюзу, а не гратися з правилами.

У ці дні країна відзначає і річницю перемоги Революції Гідності, і роковини вбивства героїв Небесної сотні кривавим режимом. Слідство у цих справах зібрало доказову базу, і є юридичні підстави карати винних. Тому прошу вас саме сьогодні прийняти ще два закони. Один з них має відкрити шлях до заочного судочинства над організаторами жахливих нелюдських злочинів проти учасників Революції Гідності. Інший – повернути до бюджету награбоване організованим злочинним угрупуванням Януковича і використати цей ресурс на зміцнення обороноздатності країни», – заявив Президент у зверненні.

 

Loading...