Новини » Регіони

Тернопільську мерію охороняють кримінальні авторитети, – «Таємниці Ратуші»

Діяльність колишнього заступника міського голови Тернополя Володимира Камінського пов’язують із найвідомішими місцевими кримінальними авторитетами. Незважаючи на те, що після корупційного скандалу заступник був звільнений, мер Тернополя Сергій Надал поновив роботу з одіозним прибічником через охоронну фірму, яка буцім виграла тендер.

Про це йдеться у сюжеті проекту «Таємниці Ратуші» (щопонеділка о 23:00 на телеканалі ZIK).

Наприкінці травня 2015 року Володимира Камінського, який був тоді заступником міського голови Тернополя, арештували за звинуваченням в отриманні 217 тисяч гривень хабара. Проте поки колишній заступник чекав рішення суду, прокуратура замінила кримінальну статтю й визнала Володимира Камінського не корупціонером, а тільки тим, хто «оступився, зловживаючи службовим становищем».

Після корупційного скандалу Сергій Надал звільнив свого заступника з посади. Проте вже невдовзі, за кілька днів до нового року, Тернопільська міська рада погоджує договір з охоронною фірмою, діяльність якої пов’язують з Володимиром Камінським.

Договір підписали з охоронною фірмою «Роял Контракт», приватна назва якої «Авангард», і виділили на це майже 200 тисяч бюджетних коштів. Це товариство з обмеженою відповідальністю через сервіс електронних закупівель змогло виграти аукціон, який проводила мерія Тернополя, щоб за кошти містян мати роботу з охорони міськради.

Фірма «Роял контракт» зареєстрована на Аркушу Тараса Ігоровича. На нього ж записана й організація «Федерація панкратіону Тернопільської області», у якій, згідно статутної документації, керівником є Камінський Володимир Володимирович, тобто колишній скандально звільнений заступник мера Сергія Надала.

«Можна чітко говорити, що Володимир Камінський десь забезпечує своїх підопічних з федерації панкратіону роботою», – зазначив тернопільський журналіст Андрій Вербіцький.

За словами пана Вербіцького, ще будучи «правою рукою» мера Сергія Надала, Володимир Камінський зайнявся активним розвитком в місті панкратіону – виду змішаних єдиноборств. Під спортзали, за його патронатом, виділялися приміщення комунальної власності.

Зі спортивних секцій формувалися об’єднання під керівництвом організації «Федерація панкратіону Тернопільської області». Саме так і з’явилася охоронна фірма «Роял Контракт», вона ж – «Авангард».

«Керували організацією не зовсім спортсмени. Із їхньою діяльністю пов’язували кримінальних елементів, які в Тернополі більше відомі по прізвиськах «Мустафа», «Вдова», «Бідула», – розповів Андрій Вербіцький.

Свого часу, запевняє журналіст, їх приписували до рекетирських угрупувань міста.

«Це люди, які дуже тісно спілкуються з Володимиром Камінським. За нашою інформацією, вони офіційно влаштовані на роботу та працюють у правоохоронній фірмі. Попри свій молодий вік, Володимир Камінський зумів підпорядкувати собі 50-річних колишніх кримінальних авторитетів, які працюють на нього. І те, як часто він буде присутнім у Тернопільській міські раді, стане показником участі пана Володимира у діяльності мера Тернополя та міської ради», – додав журналіст.

Сам Володимир Камінський не погодився спілкуватися із журналістами. Натомість мер Тернополя переконує, що діяльність охоронної фірма є цілком прозорою, а пан Камінський немає жодного відношення до неї.

Loading...